Wpis z mikrobloga

Mirki, mam działkę i garaż na niej. Niestety wszystko bez dostępu prądu. Da radę założyć tam jakiś alarm bądź coś co odstraszy złodzieja gdyby chciał się dostać do tego garażu? Mam też trochę akumulatorów od samochodu, może jest jakiś zestaw który by się nadał do zabezpieczenia tego? Za propozycję zajrzenia na elektrodę dziękuję! #elektronika #zabezpieczenia #alarm
  • 3
  • Odpowiedz
@Capshov: czujnik na baterie, pamietam jak jakis czas temu pracowałem w magazynie i tam właśnie były takie czujniki na baterie i lączyło się to bezprzewodowo z alarmem któru był 100m dalej
  • Odpowiedz
@Capshov: Więc kup zwykły przekaźnik na 12V, kontaktron i magnes, sygnalizator zewnętrzny. Da się to tak połączyć że w "czuwaniu" nie będzie w ogóle pobierało prądu, po wysterowaniu kontaktrona (otwarciu drzwi) przekaźnik się załączy i pozostanie już załączony aż ktoś tego ręcznie nie rozłączy, czyli będzie wyło aż do wyczerpania akumulatora. Dodatkowo z syreną można podłączyć np moduł satel GPRS i będziesz miał powiadomienie SMS'em że masz intruza. Nie potrzeba do
  • Odpowiedz