Wpis z mikrobloga

To jeszcze temat z dalekosiężnymi planami i spiskami :) Bo ja jestem ciekaw jak dużo rzeczy nie wiedziałem i ile z nich działo się pod powierzchnią.
Plan Staholomilliego był dość prosty - zmniejszyć ilość katolików (stąd EDM, Biblia Nowobristolska), ale że te środki okazały się dalekie od wystarczających to chciałem założyć jakąś protestanką okazję na zachodzie.

BTW. Miałem gotową mowę (raczej do zapoczątkowania dyskusji) do wygłoszenia po wygranym powstaniu - miała doprowadzić do wygnania portugalskich katolików i wyłudze... znaczy wypłacenia w pełni należnych odszkodowań za mienie zniszczone przez Pancernik (oddajcie mi mój statek!). Poruszała też dalekosiężne plany naukowe i podatkowe.
#lacunafabularnienewbristol
  • 9
@Stah-Schek Plan Marka z początku był taki
1. Pozbyć się gubernatora
2. Zdobyć stołek
Powtarzać punkty 1 i 2 z coraz wyżej postawionymi ludźmi aż doszedłby na sam szczyt.

Potem przerodziło się to w stopniowe wzmacnianie się do momentu kiedy mógłbym przeprowadzić zamach stanu i zasiąść na jakimś tronie.

Skończyło się na komandorze floty francuskiej ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Stah-Schek:
Plan Wolesława prosty:
- przyjechać do osady
- zdobyć popularność wśród górników
- wprowadzić socjalizm i 500+
- socjalizm rodupca osadę
- przeprowadzka do innej osady
- powtórz

Po pierwszym zamachu na gubernatora i obiedzie u babci Gabi stwierdziłem, że przejęcie władzy nad ~50 autystycznymi wykopkami w grze fabularnej jest zadaniem tak karkołomnym, że diamentowy test to przy tym pikuś xD

Plan na zdobycie szlachectwa był taki:
- wprowadzamy demokrację
@Stah-Schek:
Oryginalny Plan Slanta:
0. Zabić gubernatora
1. Wstawić kogoś ze straży na gubernatora
2. Zdobyć stołek głównego sędziego wyspy
No ale ze to nie wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Plan Slanta v2:
1. Przejąć kontrole nad olimpium
2. Przejąć kontrole nad handlem.
3. Zaćpać europe i pogrążyć ją w wojnie poprzez odpowiednią sprzedaż olimpium.
4. Neutralność wyspy
5. Jakaś ciepła i wpływowa posadka.

Co do przejęcia
Ja knucie zostawiłem babci Gabi ale do końca chciałem być wierny jej rozkazom. Na początku trochę hamował mnie ten cel żeby nie zostać skazanym przez 8 kwartałów ale później odpuściłem gdy zobaczyłem że skazanym można łatwo zostać nawet za składanie fałszywych zeznań a straż wjeżdża mi do biura z buciorami (dzięki Slant) xD

Z biurem detektywistycznym to najbardziej mi szkoda bo chciałem mieć taki swój własny poboczny wątek z Krzemowym i nawet
Pobierz Zeroskilla - Ja knucie zostawiłem babci Gabi ale do końca chciałem być wierny jej roz...
źródło: comment_i7MgsOOc8zOvsBuGuoIo15q42QT45Ejc.jpg
@Stah-Schek: A co, to i ja się dołączę!

Szczerze to na samym początku nie miałem jakiegoś większego planu oprócz wprowadzenia islamu na wyspę. Jak zobaczyłem, że oprócz mnie muzułmaninem jest tylko @eliot123, to nieco się załamałem. Potem jednak wpadłem na pomysł Domu Jałmużny i było już z górki:
- rozpocząć działalność domu
- przekonwertować ćpunów na islam
- stworzyć jakąś bojówkę
- powoli przejmować władzę w Georgetown i zbierać haracz
Pierwotnie miałem plan zostać wtyką mafii w straży miejskiej (oczywiście plan wziął w łeb po opublikowaniu karty postaci ¯\_(ツ)_/¯). Potem grałem jeszcze trochę pod strażników NPC próbując obniżyć ich i tak niskie już morale (bo udział w śledztwach już wtedy polegał u mnie albo na siedzeniu w areszcie a jak dobrze poszło to tylko na zawieszeniu). Po tym jak mnie w końcu wywalili ze straży szukałem przez jakiś czas pomysłu na siebie,