Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
https://pomorska.pl/pkp-intercity-zada-dowodow-osobistych-czytelnik-oburzony-legitymowaniem-pasazerow-17052019-roku/ar/c3-14134385

Regularnie co jakiś czas pojawia się ten temat, czemu ludzi tak bardzo boli że muszą się wylegitymować?

Nigdy nawet nie pomyślałem że to uciążliwość, pokazywałem i tyle. Zresztą znajdę spokojnie kilka logicznych argumentów czemu musi tak być, ale ludzie zawsze sobie muszą znaleźć problem.

#pkp
Pobierz
źródło: comment_r5nFI3G5LJIKsu0yWkLEL8gpH5vQIZO9.jpg
  • 10
@Kakaladze: @Andczej: Tu nie chodzi o to że legitymują - chodzi o nieścisłość: Podchodzę do kasy biletowej, kupuję bilet i nikt mnie o dowód nie zapyta a jeśli kupuję bilet przez internet to nagle ktoś chce mnie legitymować i jeśli dowodu nie będę miał - a chciałbym zauważyć nie ma obowiązku noszenia dowodu osobistego ze sobą - to będę miał z tego tytułu jakieś problemy.

@Kakaladze: Podaj proszę jakieś
Podchodzę do kasy biletowej, kupuję bilet i nikt mnie o dowód nie zapyta a jeśli kupuję bilet przez internet to nagle ktoś chce mnie legitymować i jeśli dowodu nie będę miał


nie ma nieścisłości jeśli zrozumiesz czemu trzeba legitymować

a chciałbym zauważyć nie ma obowiązku noszenia dowodu osobistego ze sobą - to będę miał z tego tytułu jakieś problemy.


@weller: nie masz ale jeśli chcesz skorzystać z usługi gdzie jest on
@weller: Nie ma obowiązku posiadania dowodu, a jednak jak chcesz odebrać paczkę na poczcie, czy założyć konto w banku to już jest potrzebny. Naprawdę świetny argument kolego.

A poza tym co @Andczej: powiedział, nawet gdyby klient nie nadrukował biletów 10 razy, to skąd konduktor ma pamiętać że osoba korzystająca z biletu przy okazji np drugiej kontroli to ten sam "Jan Kowalski"? Konduktor nie jest w stanie zapamiętać wszystkich osób. Kupując
@Kakaladze: Nie ma potrzeby żebyś przypisywał mi jakieś poglądy - sam potrafię je formułować.

Swoją drogą argument o ulgach jest nietrafiony - decydując się na zakup biletu ulgowego zawsze musisz poświadczyć prawo do tej ulgi.

Argument o otwieraniu konta w banku - nietrafiony - kontem w banku możesz potwierdzić profil zaufany dzięki któremu możesz załatwiać sprawy urzędowe.

Argument o poczcie - też taki nie za dobry - bo to poczta zobowiązała
Swoją drogą argument o ulgach jest nietrafiony - decydując się na zakup biletu ulgowego zawsze musisz poświadczyć prawo do tej ulgi.


@weller: Decydując się na zakup biletu przez internet, musisz poświadczyć prawo do przejazdu na tym bilecie dokumentem tożsamości. ¯\(ツ)_/¯

Argument o otwieraniu konta w banku - nietrafiony - kontem w banku możesz potwierdzić profil zaufany dzięki któremu możesz załatwiać sprawy urzędowe.


Cały czas żeby założyć konto w banku musisz
@Kakaladze:

"Cały czas żeby założyć konto w banku musisz użyć jakiekolwiek dokumentu tożsamości, dopiero potem bank pozwala na używanie profilu zaufanego, więc o co ci chodzi? Tak samo by założyć profil zaufany poza bankiem, nadal musisz mieć dokument tożsamości."


Z bankiem wyszliśmy od tego że zasugerowałeś analogię pomiędzy koniecznością wylegitymowania osoby która kupiła bilet w sieci a koniecznością wylegitymowania się przy zakładaniu konta bankowego.
Nie można tych dwóch rzeczy porównywać ponieważ
@weller: Ale dlaczego ty to wszystko tak rozwijasz, ja po prostu odnosiłem się do:

a chciałbym zauważyć nie ma obowiązku noszenia dowodu osobistego ze sobą


I wymieniłem inne rzeczy w których, brak tego o to obowiązku zniweluje twój plan odebrania paczki, czy tam założenia konta, czy nawet kupienia głupiego piwa w sklepie jak trafisz na upartą kasjerkę. To że założenie konta w banku ma wyższą rangę i jest rzadsze niż przejazd
@Kakaladze: Rozumiem że Twoim argumentem jest to że i tak musisz mieć ten dowód ze sobą - ja z drugiej strony będę marudził i protestował ponieważ nie chcę takich rozwiązań - nie ma obowiązku noszenia dowodu osobistego to usługi w spółkach skarbu państwa powinny być tworzone w taki sposób żeby to uszanować.

Jeśli konieczne jest wylegitymowanie to ok ale argument typu "żeby korzystać z N usług to musisz się wylegitymować to