Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, proszę Was o pomoc z moim Enderem. Od pewnego czasu głowica strasznie ciężko przepuszcza filament. Wyczyściłem ją, wymieniłem rurkę teflonową na nową i w sumie nic to nie pomogło. Zwiększałem też prąd ekstrudera ale też bez efektu. Podczas drukowania słychać czasem klikanie jak silnik nie wyrabia, później troszkę sobie przesunie filament, troszkę sobie go zmieli i tak w kółko, oczywiście wydruk wychodzi z brakami.
Macie jakieś pomysły?

#druk3d
  • 15
@technic: na próbę odpaliłem teraz na szybko wydruk na wyższych temperaturach, doszedłem do 260 gdzie w okolicach głowicy wszystko już zaczynało pływać, trochę mniej już mieliło filament z tą różnicą że wydruk może i zniekształcony za to solidniejszy i z mniejszymi brakami, ale dalej problem nierozwiązany :/
@tomszczyk: chyba trafiłeś w sedno, robiłem tak że dociskałem rurkę aż zatrzymała się na dyszy i dopiero wtedy dokręcałem ale wszystko wskazuje na to jakby na ich kontakcie uciekał filament, z tego co mi się wydaje to problemy zaczęły się jak mi ją raz zapchało a ja zostawiłem ją bez opieki na parę godzin i tak sobie drukowała w powietrzu siejąc zniszczenie. Po rozebraniu i wymianie rurki bo stara już się