Wpis z mikrobloga

@Lubie_Budyn: ale nie manipuluj, bo koreańce jak japońce są z tego co wiem posrani na punkcie #!$%@?, o chinach szkoda strzepić ryja bo to fabryka świata i mają miliard+ obywateli

poza tym te twoje azjatyckie tygrysy mają jednak coś takiego jak historię wzrostu gospodarczego, wcale nie wynika by się rozwinęli z niskich podatków
  • Odpowiedz
@Lubie_Budyn mimo wszystko jednak w Polsce ludzie nie pracują po 300 godzin. Do tego wolny rynek i niskie podatki to tam były tylko wedle Korwina, funkcjonowała tam przede wszystkim lokalna forma państwowego kapitalizmu.
  • Odpowiedz
a co z krajami Azjatyckimi, które m.in. poprzez niskie podatki i niskie wydatki publiczne w 30 lat z dna ekonomicznego stały się krajami wysokorozwiniętymi?


może poczytaj na czym głównie opierało się zarabianie ich gospodarek
  • Odpowiedz
to co napisałeś to zwykłe teorie, polska jest na tym samym miejscu w rozwoju, w życiu nikt mi nie wmówi że niskie podatki w ledwie 30 mln kraju postawią na nogi jego gospodarkę, wcześniej mieliśmy niższe podatki i koszta pracy względem zachodu i tak naprawdę po wejściu do UE wszystko się zaczęło rozwijać, jeszcze 8 lat temu było tu chu...wo, dopiero dzisiaj zaczynamy się rozkręcać i myślę że przez kolejne 10 lat
  • Odpowiedz
prawda jest taka że jak polaczki nie zaczną walczyć o pozycję na świecie i nie zaczną inwestować w polski kapitał i rozwój to niczego nie osiągną, niskie podatki są dobre tylko wtedy gdy chcemy osiągnąć efektywnie niskie koszta pracy i rozwoju polaków i całej gospodarki
  • Odpowiedz