Wpis z mikrobloga

#programowanie
Jak w różnych zastosowaniach trzymacie /przyjmujecie wartości zmiennych które mają się wzajemnie ograniczać?
Od trywialnego - 'a' zawsze większe niż 'b' ;
Przez 'c' po środku; po
'A' przynajmniej o 'y' większe od 'c' , które jest przynajmniej o 'x' większe od 'b'.

Kiedy wybieracie, że próba wpisania czegoś niezgodne z regułami przesuwa inne wartości, kiedy blokujecie próbę wprowadzenia takich danych, a kiedy jakieś transakcje kombinujecie?

W moim przypadku dotyczy to wartości na mikrokontrolerze z którym się komunikuję beznadziejnym protokołem po serialu. Aplikacja w #cpp

Zadaję pytanie, bo nie pierwszy raz wkurza mnie jako użytkownika to jak to robię, a jeszcze bardziej szlag mnie trafia, jak mam dodać nowe wartości do tego galimatiasu.
  • 9
@wytrzzeszcz: skrajnie się nie zrozumieliśmy. Mi chodzi tylko o przyjmowanie danych wprowadzonych przez użytkownika.
Tyle, żeby urządzenie sensownie działało użytkownik musi podać sensowne parametry.
@kiciek: no wydziel jakiś boolean. Trywialne rób return a > b && c < a && c > b . Mniej trywialne to możesz na switch rozpisać albo ify, no innej opcji nie ma. Ewentualnie wydziel sobie metodę i w niej ustaw stałe odpowiednie, i już masz łatwiej.
To znaczy, że wartość zadana musi się mieścić w przedziale między ostrzeżeniem od za niskiej i za wysokiej wartości mierzonej.
Ostrzeżenie od wysokiej wartości musi mieć większą wartość niż ostrzeżenie od niskiej wartości.
Wariant: dodatkowo użytkownik uzupełnia sobie o ile te 3 nie mogą się do siebie zbliżyć.

W tej chwili chyba mam setterom do każdej z wartości (takich grup mam więcej niż jedną w urządzeniu) podaję lambdy sprawdzające czy warunek się
@kiciek: Ale z czym konkretnie masz problem, bo strasznie niejasno piszesz.

Np.:

To znaczy, że wartość zadana musi się mieścić w przedziale między ostrzeżeniem od za niskiej i za wysokiej wartości mierzonej.

Ostrzeżenie od wysokiej wartości musi mieć większą wartość niż ostrzeżenie od niskiej wartości.

Wariant: dodatkowo użytkownik uzupełnia sobie o ile te 3 nie mogą się do siebie zbliżyć.


Masz tu 4 warunki do sprawdzenia, pytasz się o to w