Wpis z mikrobloga

Mirki mam taki problem, zapłaciłem paypalem 19 Kwietnia 301zł (niby 75$ ale złodziejski przelicznik ( ͡° ʖ̯ ͡°)) za elektronikę, wysyłka miała być 25-26 Kwietnia, 26 Kwietnia okazuje się że towar "out of stock" i wysyłka przeniesiona na 27-29Maj, napisałem do supportu na fb, odpowiedź że niby będzie towar na magazynie i wysyłka realizowana 2-5Maja, spoko, na stronie produktu zmiana daty z 29Maj na 6Maj. Dzisiaj patrzę co by się zorientować jak wygląda sytuacja przesyłeczki, a tu niespodzianka zmiana daty wysyłki na 6-7Czerwiec i TROLOLOLO support na fb odpisuje że niby będzie towar znów na magazynie w przeciągu 7-15 dni roboczych. Trochę sobie w kulki lecą, bo nawet daty ponownej wysyłki nie znają, I zastanawiam się jak wygląda sytuacja z anulowaniem zamówienia i zwrotem pinonżków na paypala przez gearbest? Czy może lepiej zamiast z gearbestem to od razu spór na paypalu zakładać?

Połasił się cebularz na 50zł... trzeba było od majfrendów z Ali kupować ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gearbest #chargeback
  • 13
@JcL nowy może nie, ale okazyjnie coś tam się czasem kupowało i zazwyczaj popierdółki po kilka dolców, i też nigdy takich cyrków z dostępnością towarów nie było, co najwyżej przesyłka szła kilka-kilkanaście dni dłużej. Zazwyczaj to zakupy na Ali się robiło, ale że różnica byłą ok $15 na korzyść gearbesta to się połasiłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Żeby oni byli mi wstanie podać dokładny termin wysyłki to jeszcze
@ZeroSeventy: widzę że kolega w podobnej sytuacji jak ja. Ja też czekam na wysyłkę i co kilka dni jakąś obsówkę chińczyk ma, trochę to irytujące. Z tego co się orientuję to jak towar nie wysłany a ma status "Paid" to da się anulować i powinien być pełny zwrot, tylko chyba trzeba zaznaczyć że chcesz na paypal, bo inaczej to wrzucą ci na ten gearbest wallet.
@JcL: Dzięki wielkie za radę, napiszę ticket jak będą w stanie podać jakąś sensowną datę to się zastanowie co robić. A wiesz może jak to wygląda u nich z zwrotem pieniędzy? Oddają bez problemowo, czy trzeba robić spór na paypalu?
@ZeroSeventy: nie podadzą ci prawdziwej daty bo sami nie wiedzą. Może czekają na więcej zamówień i dopiero wtedy robią requesta do producenta. Albo mają kłopoty finansowe i klienci robią im darmo pożyczki. Ja po ok. 3 miesiacach anuluję jak kurs jest lepszy i wychodzę niby trochę na plus. (licząc inflację itd. to marny zarobek). Tylko szkoda towaru bo najczęściej to dobra cebula (za punkty, i inne kody). To też może być
@JanuszowyAndrzej: Też właśnie tak mi się wydaje że będą coś kombinować z tym, no nic zobaczę co odpiszą, i chyba jednak anuluje zakup szkoda mi mrozić 3stówy i czekać bóg wie ile, dołoże te ~45zł i od majfrienda na ali kupię, bo tam sprzedawca pewniejszy, sklep nie dość że na ali już z 3 lata operuje to i w większości same pozytywne opinie.
@JanuszowyAndrzej: Coś za coś, to jest to co mnie podkusiło na gearbesta paypal, priority line eu, no i było trochę taniej, ale nie wiem czy chce mi się bawić miesiąc albo dłużej w kotka i myszkę z chińczykiem i jego magazynem ¯\_(ツ)_/¯ Jak vat dowalą to się zapłaci i tyle, przynajmniej towar będzie w domu, bo tak to ani kasy ani towaru xD
@JanuszowyAndrzej: Banggood to cenowo odpada, tam cena to 398zł.. czyli tyle ile zapłace na ali/gearbeście przy potencjalnym vacie.

Geabest odpisał na ticket, w sumie nawet nie kręcili za bardzo. Wzięli więcej zamówień niż mieli towaru, i teraz wysyłają partiami jak tylko mają na stanie, co w sumie zgadzało by się z tymi zmieniającymi się datami wysyłki na stronie produktu. Niby według nich do 28 Maja mają wszystko rozesłać, i nawet napisali