Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki. Mam do ogarnięcia drogę dojazdową do domu (na razie jednego, w przyszłości prawdopodobnie do 2-3). Plan jest taki żeby wybrać 30-40cm ziemi i wysypać to najpierw grubszym tłuczniem, a na wierzch drobniejszy kliniec.
Czy trzeba to ubijać dwa razy? Raz jak nawiozę grubego kamienia i później jak już drobny będzie, czy wystarczy raz na koniec?
Warto dawać geowłóknina pod kamienie? Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale droga jest dosyć stroma.

Pytanie pomocnicze. Czy tak przygotowana droga nada się w przyszłości pod płyty lub asfalt?

#budownictwo, #budowadrogi
  • 4
  • Odpowiedz
@melba: ja bym ubił przynajmniej po wysypaniu tłuczniem, później z drobnym kruszywem to sama się może zagęści jak będą jeździć po tym większe pojazdy)
Pamiętaj o spadkach poprzecznych, jak masz jakiś rynsztok czy rów odwadniający obok, to woda opadowa z drogi ma odchodzić w jego kierunku.
Geowłókniny też bym nie dawał, na tym żwirze nic ci nie powinno wyrosnąć, chyba że w innym celu to chcesz dać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Evert: geowłóknina bardziej po to żeby kamień nie wbijal się w ziemię. Natomiast martwi mnie czy nie będzie się to w całości "zsówać" w dół, bo tak jak pisałem podjazd jest dosyć stromy.
Odwodnienie planuje wzdłuż po całości do fosy. Oprócz tego dwa poprzeczne , mniej więcej na początku i na końcu żeby zbierać wodę z drogi i z nad domu.
  • Odpowiedz