Wpis z mikrobloga

@EkspertPKO:
Jest sobota. Fajna pogoda. Pomyślałem, że pochodzę sobie po małych sklepach i ryneczku. Przydałaby się gotówka. 400 zł powinno wystarczyć na zakupy na dzisiaj i od razu na początek tygodnia.
Poszedłem do swojego bankomatu #pkobp i wypłaciłem 400 zł. Liczyłem na 8 banknotów po 50 zł, bo tak najłatwiej byłoby płacić w sklepach. Niestety takiego wała. Bankomat wypluł mi 2x 200 zł.

Już wcześniej wkurzałem się, że bankomat wypłacał wyłącznie wielokrotność 50 zł lub 100 zł przy małych kwotach, ale teraz to już przegięcie. W żadnym sklepie (oprócz Lidla i Kauflandu) z dwusetkami mnie nie obsłużą...
Postanowiłem skorzystać z wpłatomatu #pkobp, który był obok bankomatu. Chciałem wpłacić te mało warte 2x 200 zł i wypłacić sobie drobniej tracąc czas swój i kolejki - logując się do bankomatu kilka razy.

Niestety ZNOWU takiego wała.
Wpłatomat przyjął moją kartę, oraz pin, ale do żadnej wpłaty nie doszło. Dostałem komunikat:
Transakcja nieudana. Wystąpiła blokada modułu wpłat

Nie ukrywam, wyszedłem lekko podku**iony
Po jaki grzyb wypłacacie najgrubszymi możliwymi banknotami i dlaczego nie działa wpłatomat??
  • 12
  • Odpowiedz
Po jaki grzyb wypłacacie najgrubszymi możliwymi banknotami


@av18: w sumie to sie podepne pod pytanie bo mnie to tez ciekawi juz od kilku ladnych lat...
nie wiem jak inne bankomaty w pl natomiast za granica nie zdarzylo mi sie zeby nie wyplacil od 5E-obojetnie czy wybieram 20E 50E czy 200E-wyplaca od 5

ale inna sprawa ze w pl juz daaaawno bankomatu nie uzywalem...ciezko znalezc miejsce gdzie sie nie da karta placic-nawet
  • Odpowiedz
@av18, to w jakich nominałach jest wypłata zależy od tego, jakie banknoty są dostępne w urządzeniu. Bankomaty są ładowane różnymi nominałami, ale może się zdarzyć, że jakiś zostanie wyczerpany.
Jeśli chodzi o wpłatomat, komunikat "Blokada modułu wpłat" pojawia się w przypadku zbyt dużej liczby banknotów lub przepełnionej kasetki.
  • Odpowiedz
@duprees: Nie da się wpłacić fizycznych banknotów za pomocą Blika. Blikiem można co najwyżej płacić (na zasadzie przelewu)

@EkspertPKO: Uważam, że to co mówisz to nieprawda. Banknoty 50 zł były dostępne, a mimo to bankomat wypłacał 200-tkami. Problem polega na tym, że musiałbym logować się 8 razy do bankomatu, żeby wypłacić 8x 50 zł, bo debilne algorytmy są zrobione tak, aby wypłacać zawsze najwyższym możliwym nominałem.
Dodatkowo, w przeciwieństwie do
  • Odpowiedz
@av18, wpłata BLIK-iem jest możliwa :). Więcej informacji na ten temat: https://iko.pkobp.pl/funkcje/blik-wplata-gotowki/ Przy czym, jeśli kasetka jest przepełniona, to nie ma znaczenia, czy wpłata jest kartą czy kodem.

Jeśli chodzi o bankomaty, standardowo bankomaty są ładowane nominałami 20, 50, 100 i niektóre 200 zł. Dziękujemy za sugestię dotyczącą algorytmów :). Niestety, nie możemy zagwarantować, że otrzymasz oczekiwaną kwotę w najniższych możliwych nominałach.
  • Odpowiedz
@av18: spoko, jutro o ile będzie otwarty przedsionek z wpłatomatem nagram filmik
Podsumuję: wpłacę banknot 100 zł za pomocą Blika we wpłatomacie.
  • Odpowiedz
@duprees: Dobra, już wiem o co tobie chodzi. Chodzi tobie o wpłatę do wpłatomatu autoryzując się blikiem zamiast karty. Tak jak wypłata z bankomatu z autoryzacją za pomocą blika.
Nie rozumiałem, bo nie widziałem związku z tym co ja pisałem. A to po prostu nie miało za bardzo związku. Ot taka ciekawostka ;-)
Sęk w tym, że w moim przypadku Blik by mi w niczym nie pomógł. Wpłatomat miał komunikat:
Transakcja
  • Odpowiedz
to w jakich nominałach jest wypłata zależy od tego, jakie banknoty są dostępne w urządzeniu.


@EkspertPKO: to trzeba przyznac ze jestescie najlepsi w czarowaniu statystyki....
bo skoro inne bankomaty potrafia wyplacac niskim nominalem to statystycznie w waszym tez sie to powinno kiedys wydarzyc... tymczasem kogo nie zapytam ma to samo wrazenie-w bankomacie PKO zawsze dostaja "same grube" gdzie tymczasem inne bankomaty "czasem w grubych wyplaca ale zazwyczaj wyplacaja w niskich"

moze
  • Odpowiedz