Wpis z mikrobloga

Mirki, zostały mi wydane nie moje wyniki badania krwi. Po powrocie do przychodni zostałem poinformowany, że moje wyniki trafiły prawdopodobnie do gościa, którego to wyniki zostały wydane mnie - różnica jednej literki w nazwisku. Co zrobić z takim fantem, ponieważ jest to ewidentne naruszenie RODO? #nfz
  • 4
  • Odpowiedz
@misiaczkiewicz: Ty zapewne masz gdzieś gdzie lądują Twoje prywatne dane t.j. imię i nazwisko, pesel, nazwa zakładu pracy wraz z wynikami badań. Dzbany wprowadzają ochronę danych, dzbany tego przestrzegają, dzbany dbają o swoją prywatność a największe dzbany spłacają nie swoje kredyty. Wszędzie dzbany. Dobrze, że są tacy jak Ty, wyrozumiali i z natury dobrzy.
  • Odpowiedz
@Prusti: Stało się i nic nie poradzisz. Ja bym zarządał odnotowania tego faktu w jakiejś oficjalnej dokumentacji żeby mieć podkładkę na ewentualne nieprzyjemności w przyszłości z powodu tej pomyłki i to wszystko. Nie ma co roztrząsać.
  • Odpowiedz
@misiaczkiewicz: Kolego, jeśli gdziekolwiek jest co roztrząsać to właśnie tu ( ͡° ͜ʖ ͡°) właśnie skontaktowałem się z gościem. Nie sprawdził danych i złożył moje wyniki w medycynie pracy jako swoje. Lekarz nie zauważył pomyłki. Sprawa jak najbardziej godna wyjaśnienia.
  • Odpowiedz