Wpis z mikrobloga

@NaxZST: bardzo mało. jakie rybki? może jakieś gupiki / danio? chociaż nawet takie to lepiej koło 60l. na dno kirysek / dwa? zobacz sobie na stronach całkiem dobrze są opisane gatunki. Może lepiej krewetki?
Albo większe akwa - im większe, tym łatwiej utrzymać. Plus pamiętaj o odpowiednim rozpoczęciu.

Plus sprawdź jaką masz wodę, twardość / zasadowość -> to też limituje rodzaje rybek.
@DominaTuByla: wiesz co właśnie się rozglądam i czytam i myśle co jeszcze muszę dokupić. Tak ze nie wiem jakiej wielkości i wogole jakie rybki będę miał.

Myślisz ze 6-8 małych/średnich mogli byśmy mieć? Czy to już przepych?
@NaxZST: a co dasz jako filtrację? raczej nic porządnego, więc zero żyworódek, zero kirysków bo dać dwa to dla nich tortury, w takim litrażu to tylko krewetki i ślimaki, co najwyżej naprawdę mini rybki czyli razbory galaxy + krewetki i kilka ślimaków typu neritina czy zatoczki różowe
@NaxZST: do standardowego 25l jest naprawdę spory wybór ryb, którym możesz zapewnić w takim akwarium odpowiednie warunki.
Jaką woda dysponujesz? Posiadasz lub jesteś w stanie kupić filtr odwróconej osmozy?
@Fishuur: może by i dało radę ale nie ma szans na podłączenie bieżącej wody - wyczytałem ze takie podłączenie musi być.

Dodam ze litrów będzie 30L nie 25l - chociaż wiem ze to aż tak ogromnej różnicy nie robi, ale zawsze coś :)
@NaxZST: U mnie ten filtr jest w miarę mobilny, podłączam go pod wąż od prysznica, potem go chowam. Naprawdę polecam takie rozwiązanie, bo możesz uzyskać wodę jaką tylko chcesz.
Ale jeśli dysponujesz jedynie kranówką to też da się coś do takiej wody znaleźć. pH i twardości powinieneś znaleźć na stronie swoich wodociągów.
Z takich mniej popularnych ryb na kranówke na pewno nadawały by się Celestichthys erythromicron (w Polsce bardziej popularne pod
@NaxZST Ewentualnie bardzo ciekawą opcją na kranówkę były by również Neoheterandrie elegans lub Heterandrie formosa. Jajożyworodne, łatwe do rozmnożenia, a ze sprzedaniem ich nadmiaru nie ma żadnego problemu w odróżnieniu do np. gupików. Miałem u siebie oba gatunki i bardzo dobrze je wspominam