Wpis z mikrobloga

@klocek_lego: Kiedyś spotkałem się z argumentem w myśl którego w tego typu cuda nie trzeba by było wierzyć bo byłyby niepodważalne. A bóg chce byśmy wierzyli a nie traktowali go jako oczywistą oczywistość. Pewnie jak za mało ludzi wierzy, to mu poziom many spada, albo coś ;)
  • Odpowiedz
@Pokrakk: straszne #!$%@? ;D Ja tez moge sobie poszukać innych argumentów na siłe i interpretować cokolwiek jakkolwiek. Ale w zasadzie wiara to jest własnie taka rozmyta bańka wiec...
  • Odpowiedz
@klocek_lego: Mam lepsze, słuchaj: Bóg pozwala na istnienie zła na Świecie ponieważ dzięki temu możemy wykorzystać wolną wolę, jaką nas obdarzył i kochać go (lub nie). Bez zła nie byłoby wyboru a Jemu zależy właśnie na tym, byśmy go mieli, lol.
  • Odpowiedz
@klocek_lego: tak, ale warto też przejrzeć książkę "Znak dla niewierzących" Vittorio Messori o tym właśnie przypadku. O ile sama snuta opowieść o tym brzmi miejscami jak bajka, o tyle ogrom dokumentacji medycznej (która jest dostępna, jeśli dobrze pamiętam, na końcu książki) na temat tego przypadku, daje do myślenia.
  • Odpowiedz