Wpis z mikrobloga

#wentylacja #hydraulika #remontujzwykopem dom kostka z lat 79, dach płaski, w scianie zewnetrznej kanał wentylacyjny od piwnicy do dachu zakonczony kominkiem. Kratka do kanału jest na samym dole w piwnicy oraz w wiatrołapie. za sciana będzie kuchnia, chciałem przejąc ten kanal na potrzeby wentylacji kuchni. Problem polega na tym ze jak zdemontowalem kratke w wiatrołapie to o ile kanał idzie w dol do piwnicy o tyle do góry jest zamurowany cegłą. Wszedłem na dach wsadzilem ciężarek na sznurku do komina , szedl na dol ok 3.2 metra co oznacza że zatrzymał się ok 50 cm nad ową kratką w wiatrołpie. Pierwsza myśl jest taka że rozkuje sciane zewnętrzną w miejscu gdzie kanał jest niedrozny, udroznie i zamuruje. Nie wiem jeszcze jakie problemy napotkam ale dobrze ze na dole kanalu jest kratka do wyjmowania tego co spadnie. Orientujecie się jakie firmy, jaka profesja mogla by sie podjac tego wyzwania zamiast mnie ?
  • 9
@KrowkaAtomowka: A jesteś pewien że przewód jest idealnie pionowy? Stara norma dopuszczała odchyłkę do 30 stopni na odcinku do 2 metrów, natomiast przy zastosowaniu drzwiczek rewizyjnych tuż za odchyłką nawet do 45 stopni. Z Twojego opisu to by pasowało. Mógłbyś tam poszperać ręką i jeszcze raz sprawdzić np. metalowym odważnikiem, czy przy uderzeniu nie słychać metalicznego dźwięku. Na załamaniach stosowało się metalowe wkłady, które chroniły kanał przed uszkodzeniem od kuli kominiarskiej.