Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
drogie Mirki z tagu #wykopjointclub ostatnio ciekawi mnie jedna sprawa i mam do Was pytanie. Czy w przypadku wykrycia testem w organizmie thc, ale nie posiadaniu przy sobie ani grama, grożą jakieś konsekwencje prawne? Zarówno w sytuacji podczas bycia pod wpływem jak i po jakimś czasie po zażyciu
  • 5
@Dominiktoja: O ile znam sytuacje że zostali kompani stestowani na obecność - to nie. Że wypili kilka piw i wyjarali, nic nie mieli przy sobie, policja wiedziała że zażywali ale nie mieli konsekwencji oprócz wytrzeźwiałki. Tak samo jak walniesz w nos, cokolwiek weźmiesz - najwyżej pogotowie, wytrzeźwiałka czy coś. ew. Po cichu mogą Cię ciskać skąd miałeś i od kogo. Ale z takich przypadków co ja słyszałem pod wpływem możesz być,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Dominiktoja: Zakaz spożywania wiązałby się z złamaniem podstawowych praw do wolności człowieka więc można spożywać jak i być pod wpływem.

Nie można natomiast posiadać. W 2010 sąd najwyzszy stwierdził że spożywanie nie jest równoznaczne z posiadaniem ale w 2011 już utraciła ta interpretacja moc więc joint w trakcie palenia może być traktowany jako posiadanie.