Wpis z mikrobloga

obczajam sobie oferty leasingowe i nie rozumiem jednej rzeczy. Wpłatę własną w wysokości np. 10% obliczam od warrtości netto czy brutto auta?

mając auto za 100k brutto, wpłacając 10% muszę wpłacić 10k czy tylko ~8k (czyli 10% wartości netto).
#samochody #leasing #kiciochpyta
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szejk_wojak: no naprawdę dalej nie wiem jak ty tę firmę prowadzisz, skoro nie rozumiesz tego jak ten VAT działa. Płacisz brutto jak za wszystko inne. A jak jedziesz na stacje, to niby płacisz za paliwo przy kasie netto i oświadczasz pani kasjerce, że masz firmę i gowno obchodzi cię jej cena? XD
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: rozumiem jak działa vat. Chodzi o to, że w kalkulatorach wszelakich przy racie jak wół stoi "netto" a wkład własny widnieje jako "kwota" albo nie ma żadnego dopisku. Działalność mam raptem od 3 msc więc pewnych rzeczy zwyczajnie nie wiem. Nie zesraj się.
  • Odpowiedz
@szejk_wojak: to teraz zaskoczy cie jeszcze jedna rzecz. Od leasingowanej osobówki odliczasz tylko polowe vatu. Chyba, że masz ochotę prowadzić książkę kilometrów, chociaż osobiście nie znam nikogo kto by się w to bawił. W kalkulator wprowadzaj w miejsce kwoty netto kwotę brutto i po prostu zapomnij o korzyściach, a leasing potraktuj jak tańszy kredyt. Tak będzie lepiej.
  • Odpowiedz
@szejk_wojak: czyli jednak nic nie rozumiesz, skoro dalej pytasz. Jeżeli cena auta wynosi 100k brutto, to na wpłatę do leasingu szykuj 10k, a księgowa zaliczy ci kwotę netto w koszty i odliczy polowe vatu.

  • Odpowiedz
@JudzinStouner: czego nie rozumiem znowu xd pytałem jedynie o wpłatę własną bo było to dla mnie niejasne, odnośnie sprzedaży auta, wliczania w koszta 0.75 raty i połowy vatu i odliczania drugiej połowy wszystko jest jasne.

Typowy wykopek jest typowy - na siłę będzie szukał punktu zaczepienia żeby się przysrac i pokazać swoją wyższość w sytuacji gdy ktoś po prostu zadaje pytanie xD
  • Odpowiedz