Wpis z mikrobloga

Motocyklowe mireczki, czas zakupić nową kurtkę i na razie wybieram pomiędzy dwoma. Jedna to Shima Hunter Plus, druga to Spidi Herritage (dzięki okazyjnej cenie to podobna klasa cenowa co Shima).
Na plus Shimy wentylacja - suwaki na przedramionach i barkach, plus napa pod szyją, dzięki czemu można jeździć z niezasuniętym do końca suwakiem. Minusy to brak wypinanego ocieplenia.
Spidi trochę się boję, że będzie ładna, ale mało praktyczna. Kurtka nie ma napy pod szyją, przez co musi być zawsze zasunięta podczas jazdy. Suwaki na przedramionach nie zapewniają żadnej wentylacji, bo pod spodem są całe zakryte skórą. Zostaje jedynie perforowanie pod pachami i po wewnętrznej stronie rękawów. Sprzedawcy przekonywali mnie, że ta perforacja dużo daje, no ale wiadomo, nie ufaj do końca, bo chcą sprzedać.
Ogólnie szukam kurtki, która będzie cywilnie wyglądać, będzie dość wygodna również do chodzenia po zaparkowaniu motocykla, mam kurtkę mesh oraz kombinezon, więc nie wymagam ani sportowego zacięcia, ani wentylacji na największe upały. Kurtka ma zastąpić taką w której suwaki na przedramionach zapewniają sporą wentylację i ma napę, dzięki czemu mogę jeździć w nie zasuniętej do końca.
#motocykle #kiciochpyta
  • 10
  • Odpowiedz
@NajwyzszaFormaSztuki: mam też szpej Shimy i jest ok, no ale skóra Spidi jednak wydaję się lepsza.
W sumie wpis sprowadza się do jednego - czy wentylacja na samej perforacji wystarczy w Spidi, bo wygląda super, tylko mogą na tym cierpieć walory praktyczne. O ile o Shimie są jakieś opinie, to o Spidi nie za dużo.
  • Odpowiedz