Wpis z mikrobloga

Wyniki akcji indywidualnych 1515.4 #lacunafabularnie #lacunafabularnienewbristol

-------------------------------------------------

Odwierty w okolicy wulkanu w celu znalezienia działki pod budowę kopalni Olimpium

Osadnicy przyzwyczajeni byli do losu, rzucającego im kłody pod nogi. Pomstowali na niego przy każdej okazji. Nawet gdy problemy tworzyli sobie sami lub z innymi osadnikami, winny był zawsze los. Ten przeklęty los, toczący się kołem lub inną figurą. Lub figurami.

- O czym tak rozmyślasz? - zapytał Ezekiel

Enoch wyrwał się z kontemplacji, spojrzał na naukowca, który tylko pokręcił przecząco głową. Bankier zrezygnowany wstał i zwrócił się do swoich towarzyszy.

- Dobra panowie, to nie ma sensu, wracamy do osady, nie udało się nam nigdzie znaleźć Olimpium
- Ależ udało - powiedział zdziwiony Ezekiel

Enoch spojrzał na naukowca ze zdziwieniem.

- No się tak gapisz, w tamtym odwiercie znaleźliśmy ślady tej skały
- To czemu mi tego od razu nie powiedziałeś?
- Właśnie przyszedłem ci powiedzieć...
- To dlaczego pokiwałeś głową przecząco?
- To był wyraz mojej dezaprobaty dla twojego odpływania do krainy marzeń na jawie.
- Eeee...
- Skąd mogłem wiedzieć o czym teraz myślisz?

@Matei123 @Grzechu10g @kvvach +3 XP, odnaleźliście parcelę, na której można wybudować kopalnię Olimpium. Dokładne zasoby nie są znane.

* * *

Przetarcie szlaku na drugą część wyspy

Szlak przygotowany przez zdobywców szczytu bardzo ułatwił zadanie pionierom. Druga część szlaku okazała się nie tylko krótsza, ale i łagodniejsza. Na drugiej stronie wyspy odkrywcy znaleźli się już po kilku dniach. Ich oczom ukazał się wielki zielony las - jakże inny widok od skażonego żółcią krajobrazu Zachodniego New Bristolu.

Mieszkańcy East Harbor i Oakland okazali się umiarkowanie gościnni. Obie osady nie liczyły więcej niż dwustu mieszkańców każda i nastawione były głównie na produkcję żywności i drewna. Ekspedycji udało się nawiązać kontakt z miejscową plantacją i pomniejszymi farmami, ale produkowana w tej części wyspy Żywność i Drewno wydaje się nie mieć większej wartości handlowej. Przynajmniej na razie.

@ZdenerwowanyBialorusin @gasior22 @Grzechu10g @Patryk_z_lasu +5 XP, handel z East Harbor i Oakland został odblokowany.

* * *

Najwięcej witaminy mają newbristolskie dziewczyny

@Zeroskilla @Gregua +1 XP opis w Kwartalnym

* * *

Bimber kwiatowy

- Obrzydliwe! - skrzywił się Staholomilli
- Gorzkie jak sam... - Klemens zaklął szpetnie
- Co za syf - wtórował im John
- Hmmm... - zastanawiał się Dziadunio
- Panowie, nie ma tu co debatować - przerwał wszystkim Esteban - Udało się wydestylować? Udało. Kopie? Kopie. Może wino z tych kwiatków jest smaczniejsze, nadawałoby się na eksport w przeciwieństwie od bimberku, ale da się go robić całkiem szybko.

John spojrzał ze zdziwieniem na karczmarza
- Jak to nie na eksport?
- To będzie tanie jak barszcz, żadna kompania od tego ode mnie nie kupi, bo nie będzie im się opłacało tego eksportować
- Dzięki ostatniemu zakupowi moje opcje są teraz nieco szersze...

@Zerri @Onde @Lisaros @Stah-Schek +2 XP, bimber z C. Luciny jest gotowy do masowej produkcji.

* * *

Badania nad zwiększeniem wydajności upraw C. Luciny

- Nareszcie! Samoczajkan Lucynianu!
- O czym Ty mówisz Sam?

Tajemnicza roślina zaczęła odbijać się coraz poważniej na zdrowiu Anglika, ale poznawał ją dzięki temu coraz lepiej. Kłopot polegał na tym, że tęgie umysły za miedzą, ze specem od roślin Ludolfem, poznawały tę roślinę szybciej.

@Aspirrack @Queltas +2 XP, wydajność upraw wzrasta do 0.95
@Stalowa_Figura @Treant + 3 XP, , wydajność upraw wzrasta do 1.05

Oba zespoły mogą wymienić się technologiami (na ustalonych przez siebie warunkach) do 17.04 do godziny 20:00 podnosząc w ten sposób wydajność do 1.2 w obu przedsiębiorstwach

* * *

Długi Marsz

@Kroomka @Miczubezi +1 XP, opis w Kwartalnym

* * *

Sprzedaż C. Luciny w detalu

- Może olejku? Trzy funty za buteleczkę - szeptał teatralnie chłopak
- Aleosochosi?
- Kurde, to jest bez sensu - zirytował się młody diler

Operacja handlu detalicznego C. Luciną okazała się być totalnym fiaskiem. Roślina była szeroko dostępna (również w mieście), a do spożycia nie wymagała rafinacji. Bohaterowie nic nie zarobili, ani nie stracili na tym działaniu.

@Stah-Schek @Miloszun +0 XP

-------------------------------------------------

- Czyli nasze śledztwo było niepotrzebne - powiedział Rik, po czym oparł się o framugę drzwi
- Może i nie, ale zawsze było to dla nas jakieś doświa... Rik co ci jest? Rik? RIK!

Młody mężczyzna upadł na ziemię, dygocząc w konwulsjach. Gabriela odsunęła na bok jego towarzyszy i zaaplikowała Lotaryńczykowi lekarstwo z małej ciemnej buteleczki. Rik uspokoił się i zasnął na posadzce.

- Przenieście go z powrotem do łóżka - zarządziła Gabriela - Ostrzegałam go przed pracą w kopalni, ale młode to i uparte jak osioł.

@2077 +O XP Lekka Rana zostaje przedłużona do następnego kwartału, tymczasowe -3 do Kondycji zostanie zamienione na permanentne, jeżeli nie wyleczysz się z Lekkiej Rany do 1516.2

* * *

@SirSherwood Twoje akcje nie zostały wykonane przez pobyt w więzieniu.

-------------------------------------------------

Pobierz lacuna - Wyniki akcji indywidualnych 1515.4 #lacunafabularnie #lacunafabularnienewbri...
źródło: comment_LX4dvt7oz3aPluPzPKsfqiQkGPWzqoLe.jpg
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@ZdenerwowanyBialorusin:
Nick Chai - JEST SKAŁA!

- SKAŁA! ZNALAZŁEŚ JĄ! I TO W MIARĘ BEZPIECZNIE! SKAŁA SKAŁA SKAŁA...

....

137 Skał później

...
- Jest! Tak tak tak. Pijmy za błędy na dole, by na górze ich było mniej.
Uradowany wyciągnął zza pazuchy jeszcze nie otwarta wódkę, oczywiście zwiniętą z Wolkowego barku, i zaczął podawać Andre.

- Opowiadaj, opisz mi ją. Masz napij się. Słucham słucham. Tak tak tak. Wyprawa wyprawa!
Renesansowe systemy antywłamaniowe dla chat

Co można trzymać wartościowego w izbie? Który złodziej obiera sobie za cel chatki z gówna? Najprawdopodobniej ten dobrze poinformowany. Dlatego proste zabezpieczenia pomogą nie tylko odstraszyć potencjalnego włamywacza, ale i przy odrobinie szczęścia kupić właścicielowi trochę czasu. A to belka lecąca na łeb po przekroczeniu progu. A to pułapka na niedźwiedzie ustawiona przy oknie. Zapadnia z wilczym dołem to wyzwanie dla tych bardziej cierpliwych. Nie wiesz jak
@lacuna Spotkanie z Larsem udało się nadzwyczaj dobrze, szkutnik przystał na propozycje nieodpłatnej pomocy przy konstrukcji kolejnej łodzi, Thomas zyskał zaś większą wiedzę na temat budowy statku. Niestety nie można tego samego powiedzieć o spotkaniu z Lisa. Wciąż pozostała dla Thomasa tajemnicą.