Wpis z mikrobloga

#eu4
Powiedzcie jak to jest z tą agresywną ekspansją ? bo przejmując całkiem niedużo spada po parę punktów na parędziesiąt lat co uniemożliwia mi podbicie czegokolwiek sensownie, dodam że tylko w europie na innych kontynentach takiego problemu nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 14
  • Odpowiedz
@Kaiborr: Długo by można o tym opowiadać. Najlepiej poczytaj na wiki. W Europie najłatwiej nabić sobie AE, bo jest dużo krajów blisko siebie, o tej samej religii, grupie kulturowej i jeszcze dodatkowo należących do HRE. Tempo spadku AE możesz zwiększyć, poprawiając modyfikator improve relations (doradca, prestiż, idee)
  • Odpowiedz
@seann: dzięki
@cigarettesAfterFap: tego że do każdej religii osobno to nie wiedziałem, chociaż mimo to mam pół hre i Maroko/Tunezje w koalicji, jak sobie z nimi poradzę to pójdę na mameluków może to coś da ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kaiborr: Było niedawno sporo na ten temat na tagu: https://www.wykop.pl/wpis/39812189/gralem-kebabem-200-lat-gry-i-pol-swiata-ma-ze-mna-/ i https://www.wykop.pl/wpis/39971889/agresywna-ekspansja-spada-mi-o-okolo-2-rocznie-nie/. Do tego bym jeszcze dodał, że grając Francją możesz pomyśleć o rozwiązaniu HRE (choć akurat pod Mare Nostrum wiele prowincji z HRE nie trzeba), no i jeśli masz wielu dyplomatów to ustawić, żeby automatycznie poprawiali relacje z "outraged countries".
  • Odpowiedz
@Jan_K: dzięki, co do pierwszego to grając francją podbijałem maroko/tunezję wraz z hiszpania a AE dostaję nawet Pomorze czy jakiś Thomond co jest niedorzeczne trochę szczególnie że hre nie podbijałem nic, a do drugiego to chce achiv mare nostrum zrobić i trochę ciężko żeby oszukiwać a z tym AE co teraz jest to chyba nie zrobię tego achiva, no i pamiętam że kiedyś inaczej to działało, przede wszystkim dużo szybciej spadało
  • Odpowiedz
@Kaiborr: Jaki rok? Z czasem, wraz z pojawieniem się administrative efficiency przybywa mniej AE. Możesz iść popodbijać trochę kolonii, TC i z czasem wrócić do Europy. Nie ma żadnego problemu, żeby wyrobić się z czasem z Mare Nostrum.

Tutaj moja aktualna Hiszpania z Aragonii, oczywiście Neapol i Portugalia to PU, Bizancjum marchia, Maroko to właśnie anektowany wasal. Muzułmanie mnie nienawidzą (Mamelucy mają 133 AE, mimo iż nic im jeszcze nie wziąłem),
Jan_K - @Kaiborr: Jaki rok? Z czasem, wraz z pojawieniem się administrative efficienc...

źródło: comment_tG0bgBINFp3tUBr5jMbUiTTNyQ1kDFFP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Jan_K: trochę po 1600, może zacznę hiszpanią bo jej questy się właśnie na grenade/neapol itp układają ( ͡° ͜ʖ ͡°) no nic będę musiał iść w pierwsze idee po mniejsze AE
  • Odpowiedz
@Kaiborr: No, ja mam diplo, jak i influence (choć teraz od AE jest espionage). Na szybkie Mare Nostrum Hiszpania pewnie lepsza, ale ogólnie to pewnie i Francją dasz radę, pewnie dłużej tylko zajmie.
  • Odpowiedz
@Jan_K: ale powiedz od razu po tym evencie aragonie będę miał w unii czy jeszcze coś trzeba zrobić ? nigdy nie grałem w tym rejonie to pytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kaiborr: Tak, Aragonię i jej unie, także jeśli nie straciła wcześniej Neapolu, to i Neapol. I niestety Aragonia może też z eventu dostać Navarrę jako PU, także lepiej jak najszybciej ją podbić albo potem trzeba będzie ją zrzucić, bo szkoda slota dyplomatycznego na 50 lat na OPMa
  • Odpowiedz