Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Jaki internet mobilny w Holandii najlepszy i gdzie kupic starter?

A tak powaznie, to chcialbym przejestrowac swoj samochod z PL do NL i mam w zwiazku z tym kilka pytan. Najwazniejsze jest takie, czy na czas zalatwiania formalnosci RDW zatrzymuje polskie tablice? Drugie dotyczy kontroli APK- od dawna pali mi sie engine check zwiazany z niesprawnym katalizatorem, czy podczas kontroli sprawdzana jest emisja spalin i czy kogos zainteresuje pomaranczowa kontrolka na desce rozdzielczej?

#holandia #zyciewnl
  • 6
Drugie dotyczy kontroli APK- od dawna pali mi sie engine check zwiazany z niesprawnym katalizatorem, czy podczas kontroli sprawdzana jest emisja spalin i czy kogos zainteresuje pomaranczowa kontrolka na desce rozdzielczej?


@Pacjent: W PL sie interesuja to podejrzewam że w NL tym bardziej. Mi nie podbili za kontrolke airbagów, i to lata temu.
@Pacjent: No niestety kontrola na APK jest z reguły dość dokładna. Z własnego doświadczenia mogę napisać o co się przyczepili: zmatowiała lampa przednia, niedziałająca regulacja świateł góra/dół, przepalona żarówka w lampce przy podsufitce (!). Chociaż zdarzało się, że dowalili się do głupoty, a przeoczyli coś poważniejszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@barxik: W moim przypadku to okolo 400 euro, ale BPM to sprawa bardzo indywidualna. Jesli interesuje Cie konkretny model, to przyblizona wartosc mozesz policzyc w kalkulatorach dostepnych online.

@edit Czytalem, ze BPM mozna uniknac, jesli wykazesz, ze jestes wlascicielem dluzej niz pol roku i po rejestracji przez rok nie bedziesz chcial samochodu sprzedac.