Wpis z mikrobloga

Do strony

Tak patrzę na to IBM i mam wrażenie że, ta firma się stacza.

Nie dość że, jej CEO jest kobietą to jeszcze od jakiegoś czasu zaczynają agresywnie wprowadzać "równouprawnienie" promując kobiety na wysokich stanowiskach.

Dostała się na stanowisko w 2012, a już w 2015 doszło do zwolnienia 10.000 pracowników za jednym zamachem, a firmie spadły zyski.

Link

Z doświadczenia wiem że, baba która dostanie władzę będzie ustawiała innych po kątach, jednocześnie migając się od odpowiedzialności, podobnie wygląda to w przypadku "specjalistek". Na takiej politycę zachodnich firm korzysta jedynie chińska konkurencja.

W opiniach polski IBM jest mieszany z błotem przez swoich pracowników mając beznadziejną ocenę.

(komentarze pisane po Polsku)

Link

Kolejny

Pokłosiem takiej głupoty jest Rumun.

Wrocławska HR Buisness Partner, oraz inny członek zarządu oddziału wykopali wariata-geniusza z ogromnym potencjałem, teraz on wodząc za nos giganta na jego własnym polu, każe wątpić w kompetencję ich ludzi.

Wypok to małe piwko, on wysyła mnóstwo maili do IBM, innych firm oraz uczelnii, przebijając jak kartkę papieru ich filtry antyspamowe.

Gdybym miał firmę IT, chciałbym mieć kogoś takigo w swoich szeregach.
#rumun #ibmgate #informatyka #programowanie #muremzarumunem #przegryw #januszebiznesu #hackingnews
  • 8
@Jodlowy: Co prawda nigdy nie pracowałem w IBM, ale chciałbym tylko powiedzieć, że ludzie mówią o tej firmie, że się stacza praktycznie od momentu jej powstania :D

Pod koniec lat 50 się z nich śmiali że sprzedają dalej karty perforowane, to w latach 60 wypuścili takie serie mainframeów, że buty spadały. W latach 70 dodali do tego cały wachlarz własnego softu który uruchamiał się tylko u nich i byli jedną z
Wypok to małe piwko, on wysyła mnóstwo maili do IBM, innych firm oraz uczelnii, przebijając jak kartkę papieru ich filtry antyspamowe.


Gdybym miał firmę IT, chciałbym mieć kogoś takigo w swoich szeregach.

#rumun #ibmgate


@Jodlowy: ziom, ale spamować to żadna sztuka. Napisać skuteczny filtr to jest coś.
@Jodlowy: jeżeli go fizycznie nie zamkną i nie odetną mu internetu no to może spamować do śmierci :) internet od zawsze działał na zaufaniu, teraz mamy niby szyfrowane połączenia więc nie można sobie lekką ręką podsłuchiwać wszystkiego, jest parę filtrów, żeby najprostsze ataki zablokować, ale wciąż wszystko opiera się na zaufaniu. Stąd też brak realnej możliwości zabezpieczenia się przed wszystkim, dopóki ktoś ma dostęp do internetu.

Za dolara masz dostęp do