Wpis z mikrobloga

Myślę, że kolejny sezon US17 będzie bardzo króciutki. I być może ostatni. O ile Konon piszący donosy i łamiący ciszę nocną był nie do ruszenia, tak w chwili w której machina sądowa i tak ku niemu ruszyła, na moje oko pobyt w hjuston ma raczej gwarantowany. Od rozprawy sądowej się nie wywinie, a zakładam że jego adwokat zastosuje najłatwiejszą linię obrony: przedstawi go jako kogoś, kto święcie wierzy w to, że jest ostatnim potomkiem Marszałka i nie ma go co skazywać (choć z pewnością dostałby jedynie zawiasy), tylko nakazać kilkumiesięczny ,,urlop". Zdziwiłbym się, gdyby sąd na to nie przystał. Nie wiem tylko czy wówczas miałby w papierach to, że był karany? A gdyby chciał się uchylić od ,,sanatorium" to co mu grozi? Jest tu jakiś zorientowany, okuratny mecenasek?

#kononowicz #suchodolski #patostreamy
  • 22
  • Odpowiedz
@adambee: Adwokat, który uwala klienta, nawet jeśli to jest tylko Choroszcz xD Akurat nawet jak dojdzie do sprawy, to wybronić się (jeśli chodzi o samą sprawę karną) będzie prosto - służby reagowaly często i nie znajdowały znaczących uchybień, adwokat powie, że do znęcania się potrzebna jest świadomość czynu, której Konon nie miał (po prostu się nie zajmował psem) i ciężko to zbić. Nie zmienia to faktu, że tak czy siak
  • Odpowiedz
@adambee szczerze mówiąc to gówno mu zrobią. Maksymalnie co dostanie to jakaś grzywnę i tyle. Gazetki rozdmuchały trochę te sytuacje moim zdaniem i do żadnego łamania łap nie doszło, po prostu konon dbał o psa jak i o cały dom i siebie. Czyli w ogóle
  • Odpowiedz
@papciu ale no pomyślmy racjonalnie. Miałby dostać znęcanie na równi z ludźmi, którzy ciągną psy za samochodami? XD knur to jest knur i pewnie jego kontakty z nemerem przypominały hodowlę świnek w Kętrzynie
  • Odpowiedz
@sylw1905: nie mnie o tym decydować co jest znęcaniem się w świetle prawa, a co nie. Jak dla mnie to co robił konon jest znęcaniem się, a to o czym piszesz - znęcaniem ze szczególnym okrucieństwem (+2 lata).

7+10+17+19

Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo
świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a
  • Odpowiedz
@papciu ogółem dla dobra uniwersum mam nadzieję, że dostanie jakieś zawiasy i może kuratora jakby to było możliwe XD już widzę te relacje i wyzywanie osoby, która ma go doglądać XD
  • Odpowiedz
@sylw1905:
W koncu ktos normalny tu pisze.
Gimbusy z tagu skazaly juz Konona na dozywocie w kamieniolomach i wariatkowo jednoczesnie.
W rzeczywistosci, to zamieszanie jest bardzo nie na reke bialostockim sluzbom. Z jednej strony sprawa trafila do mediow, a oskarzony to prawdopodobnie najslynniejszy zyjacy Bialostozczanin, wiec nie moga tego zamiesc pod dywan. Z drugiej jednak strony- skazanie nie do konca poczytalnego Konona bedzie fatalnym PRem dla policji/prokuratury/sadu i spowoduje fale
  • Odpowiedz
@Docent_nauk mam bardzo podobne zdanie na ten temat. No właśnie najgorsze jest to, że w sumie żadnych dowodów tylko jakiś artykuł z gówno gazety się pojawił i już więzienie jakby rzeczywiście trzymał matkę na strychu XD
  • Odpowiedz
@kfiatek_na_parapecie: ja mam w to #!$%@? XD Dla mnie liczy sie tlyko spektakl. A w tej sprawie operuję tylko faktami, prawo mówi jasno, że jak mu przyklepią znęcanie to za to jest KARA WIĘZIENIA (sztum albo zawiasy) ORAZ KARA GRZYWNY a nie, że więzienie ALBO grzywna.
  • Odpowiedz