Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, dlaczego #pc czy #pcmasterrace nienawidzi Epic i bojkotuje platformę oraz gry na nią wydawane? Z mojego punktu widzenia Epic to pierwsza z prawdziwego zdarzenia platforma która może zagrozić dominacji #steam a to w dalszej perspektywie może przynieść tylko korzyści. Rozumiem, że dalsze rozczłonkowianie platformy PC na subplatformy (Origin, uplay itp.) może #!$%@?ć, no ale poza tym są jakieś inne powody?
#kiciochpyta
  • 12
@Farorz: bo to Tencent, więc twoje dane z konta ES i nie tylko (aplikacja przeszukuje ci komputer w poszukiwaniu innych plików) trafią do Chińczyków. To raz, a dwa to fakt iż podkupują wydawców by pewne tytuły wydawali tylko u nich. To nie jest konkurencja, to próba stworzenia sztucznego monopolu. No i ta ich aplikacja wygląda jakby ją stworzył student informatyki, a nie profesjonalna firma (brak wielu funkcji, brak weryfikacji maila!).
@Farorz: Szpiegują. W nieładny sposób zdobywają exy na swój sklep (Metro najnowsze na 2-3 tyg przed premierą, czy teraz nowa gra Obsydianu), zablokowanie sprzedaży kluczy w innych sklepach, więc nie będzie tak jak na Steamie, że widzisz grę za 150 zł, to bez problemu kupisz klucz do niej gdzie indziej (legalnie) za 70 zł.

To nie jest troska o konsumenta, to nie jest troska o developerów, to jest najzwyczajniejsza próba stania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@leedss: ale co za różnica czy szpieguje USA czy Chiny? ( ͡° ͜ʖ ͡°) To że podkupują jestem w stanie zrozumieć, bo chcą sobie markę rozleklamować (po chamsku ale jednak), aplikacja pewnie w fazie rozwoju i dlatego tak wygląda.
Kurde trochę to wygląda jakbym ich usprawiedliwiał, ale zapewniam że wnioski wyciągam tylko z własnych obserwacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Farorz: platforma jest upośledzona funkcjonalnie bo całe pieniądze chiński Tencent pompuje w kupowanie praw na wyłączność. Brakuje tam podstawowych funkcjonalności, ale znaleźli czas na oprogramowanie wykradające dane o znajomych i grach ze Steam. Miałem kupić tego nowego "fallouta" Obsidianu, ale sram na niego po tym jak się dowiedziałem że i jego podkupili.
@Farorz: Odpowiem pytaniem na pytanie: Dlaczego ktoś miałby lubić monopolistę, który karze sobie płacić więcej pieniędzy za daną grę, bo znajduję się tylko na jednej platformie? Tak btw. fajna konkurencja: Zapłać u nas ponad 250 zł (z racji tego, że tylko u nas kupisz) albo poczekaj rok aż dana gra pojawi się na innych platformach xD