Wpis z mikrobloga

Ile czasu wcześniej trzeba rezerwować miejsca w schroniskach (tatry), jeśli planuję jechać na początku lipca? Zastanawiam się, czy jest takie obłożenie, że już muszę się za to zabierać, czy mam jeszcze czas. Pewnie w każdym schronisku jest inaczej, więc napiszcie o jakim mówicie.
#gory #tatry
  • 9
@pisak17: Zależy też od dnia tygodnia. Piątek-niedziela schodzą bardzo szybko ale termin w tygodniu można zaklepać nawet w wakacje z wyprzedzeniem dwóch tygodni.
Zależy od pogody, mody i innych nieprzewidywalnych sytuacji.
BTW. Początek lipca w Tatrach deszcz niemal pewny, słaby termin.
@KapralJedziniak: No właśnie zastanawiamy się jeszcze nad terminem. W tamtym roku byłem w drugim tygodniu lipca i przez 6 dni pobytu padało tylko w dwa dni i to też nie jakoś mocno, popadało chwilę i przestało. Aż taka duża różnica w pogodzie między początkiem a drugą połową lipca? Też wydaje mi się, że w drugiej połowie jest więcej ludzi, ale mogę się mylić.
@trq: tak, to wiem. Pytanie czy można iść w miarę pewnie z myślą, że będzie miejsce czy może być różnie? No i w jakich godzina wypada być w schronisku żeby załapać się na miejsce na glebie? Dopytuję, bo ze schroniskami niestety nie mam doświadczenia.