Wpis z mikrobloga

Szczęsny
Błaszczykowski
Bednarek
Glik
Bereszyński
Krychowiak
Linetty
Zieliński
Grosicki
Lewandowski
Piątek

Bramkarza znamy. Ja dałbym Kubę jako prawego obrońcę, który często będzie podłączał się do przodu. Na jego skrzydle dałbym Zielińskiego jako takiego wolnego elektrona, fałszywego skrzydłowego. Będzie on schodził często pod napastników robiąc tym samym miejsce Kubie. Na środku postawiłbym na Krychowiaka i Linettego, który owszem w kadrze gra zazwyczaj średnio, ale teraz notuje najlepszy okres w Italii. I chyba lepiej lepszy w odbiorze Linetty niż bardziej ofensywny Klich czy jeszcze niedoświadczony Żurkowski. Aczkolwiek tutaj się nie upieram. Na drugim skrzydełku będący w cugu Grosicki. Na lewej obronie Bereszyński, którego poświęciłbym i kazał mu się skupić na zadaniach stricte defensywnych. Na ataku Lewandowski jako ten bardziej cofnięty i schodzący do rozegrania. Żądło to Piątas.

W około 60 - 70 minucie koniecznym pewnie byłoby wpuszczenie na prawą stronę Kędziory za Błaszczykowskiego operującego aktywnie na całej szerokości boiska. W zależności od wyniku swoją szansę zamiast Piątka dostałby tak około 70 minuty Milik plus zamiast Grosickiego jakiś skrzydłowy (czy to Frankowski czy Kądzior).

#reprezentacja #pilkanozna #polska #euro2020
  • 7
  • Odpowiedz
@Moke: Jędrzyjczyk, który ostatni raz na poziomie na lewej stronie grał 3 lata temu i od dłuższego czasu gra na innej pozycji. Do tego będzie grał na mega dynamicznego Valentino Lazaro. To już nie wiem czy lepszym nie byłby niegrający, ale dużo zwrotniejszy Reca z dwojga złego lub niedoświadczony, ale szybki Gumny. Dlatego z całej tej łyżki dziegciu w mojej ocenie lepszym wyborem jest Bereszyński.
  • Odpowiedz