Wpis z mikrobloga

#holandia

Ustalmy raz na zawsze, czy agencje pracy zarabiają na wynajmowaniu pokoi.

https://youtu.be/-7NEPf3mlqc?t=129 - Pan który się zna na tym, reprezentuje poważną firmę wiedząc że jest nagrywany i mówi że się nie zarabia na mieszkaniach tylko dopłaca do nich. Ma zmieniony głos w sposób który obniża jego inteligencje jest to manipulacja.

https://www.youtube.com/watch?v=pdILgIsAnxg Pan który pracuje na szklarni mówi o oszukiwaniu Polaków na najmie pokoi i nic nie robi w kierunku w którym sam by został takim wynajmującym i tak dobrze zarabiającym. Ma już wystarczający kapitał aby kupić mieszkanie pod wynajem, jednak tego nie robi. Lubie jego filmy i czasami słucham, ma ciekawe przemyślenia ale w tym wypadku rozpowszechnia moim zdaniem szkodliwe informacje.

Osoby zostające na domkach bez pracy, zostają tak zgodnie z umową którą podpisały, a powodem jest nie chęć zarobienia na wynajmie pokoi dla nich tylko możliwość zapewnienia odpowiedniej liczby pracowników gdyby się udało pozyskać nowego klienta chcącego zatrudnić 7 ludzi na już. Wyobraź sobie czytelniku co by się stało gdyby dostał odpowiedź że ludzie muszą być ściągnięci z Polski i będą za 3 tygodnie zamiast odpowiedzi że jutro ma ludzi jak zapłaci.

dodatkowe manipulacje:
https://youtu.be/-7NEPf3mlqc?t=70 - zmusza pracowników do wywiadu przed kamera (to nie była właścicielka, tylko pracownica), ciekawe jak bym poszedł do Superwizjera z kamerą i robił wywiad adhoc z nim że oszukuje ludzi to chciałby mi go udzielić, a oszukują mówiąc w TV nie prawdę i nie zgadzając się potem na umówiony wywiad (czemu się nie zgodzili? bo nie mają racji?)
https://youtu.be/-7NEPf3mlqc?t=220 czy pracownicy są oszukiwani? pada odpowiedź "nie", potwierdzam zawsze wszystko zgadza się z umową, a to że ktoś sobie coś wyobraża że coś jest na co się nie umawiał to już jego infantylny problem, Holandia to państwo prawa i sprawiedliwości, dlatego tyle ludzi tu ciągnie.

na czym zarabiają agencje pracy

  • pan z biura ma rację 0% (0)
  • osoba zbierająca pomidory ma rację 77.8% (7)
  • obaj maja racje / zależy od miejscowości 0% (0)
  • nikt nie ma racji / zostaw komentarz 22.2% (2)

Oddanych głosów: 9

  • 17
z tym zarabianiem na mieszkaniach jest trochę tak jak z zarabianiem na kobietach które mniej zarabiają a pracują tak samo, więc najbogatsze firmy na świecie składają się z samych kobiet a te bankrutujące z samych facetów za których trzeba przepłacać jak kobieta zrobi to samo taniej.
@jaktrwogatonawykop: Jeżeli chcesz mi powiedzieć (na moim przykładzie), że agencja nie zarabiała na ludziach, to śmiech na sali.
Szybkie podliczenia :
6 osób na domku typu bungal.
~95euro/tyg.
95x4=380euro od osoby miesięcznie
380x6=2280euro

I Ty chcesz mi powiedzieć, że prywatna osoba miałaby płacić ponad 2000 euro za mieszkanie w takim domku? Najbliższy sklep piechotą 3km, bo jakby nie było to jest poza miastem.
Za 2000 euro to masz konkret kwadrat w
@jaktrwogatonawykop: Ok, przykład z mojej miejscowości.

Dwa mieszkania agencyjne, jedno mieszkanie 3 pokoje + salon = 6 ludzi płaci po 92€ tygodniowo za miejsce w pokoju. Obok bardzo podobne mieszkanie tyle, że podzielone ściankami działowymi i zrobione (SIC!) 8 pokoi, czyli 16 osób na powiedzmy 100m2 (może odrobinę więcej, ale niezbyt dużo), jedna kuchnia dla wszystkich. Tam też płacą 92€ za miejsce w pokoju.

16* 92 = 5888€ miesięcznie

Za mieszkanie
@Noggenfogger: @Qfarcowy: na koniec tematu moj przyklad. Przez 2 lata na domku agencyjnym, 9 osob lacznie, sami dojarze a co za tym idzie caly rok na domku. Tutaj nie bylo przerw w sezonie, sezon trwa od 1 stycznia do 31 grudnia. Zadnych awarii w ciagu calego roku.
Teraz najlepsze:agencja zwiekszyla z 80 do 85eur oplate, jak właściciel domu dowiedzial sie o tym (starszy mily Pan) pokazal nam kontrakt jaki mial
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaktrwogatonawykop: mówię co widzę,w pokojach faktycznie mają łóżka naprzeciw siebie. Jak będę miał nieprzyjemność tam być postaram się o foto jeśli któryś z Rumunów mi pozwoli. Wiem jak to brzmi, ale tak tam jest.
@jaktrwogatonawykop: Ten interes musi sie oplacac jakby sie nie oplacal to najbogatsza rodzina ktora mieszka we Venray nie byla by p0lka z holendrem ktorzy zalozyli i sprzedali otto work force :D

Otto europejski gigant

Frank van Gool i Karolina Swoboda stworzyli przed 17 latami europejskiego giganta, dziś sprzedali pakiet większościowy firmy. Przy okazji założyciele Otto stali się milionerami.

Codziennie przez OTTO pracuje ponad 20.000 pracowników tymczasowych w Europie. Na rok 2018
@BillyGugu: nie ma w takiej cenie mieszkan, chyba ze socialne dla malo zarabiajacych, samotnych matek i mniej sprawnych, ale to sa mieszkania finansowym z podatkow, dlatego maja cene nie rynkowa. Dobre rozwiazanie aby nie bylo problem bezdomnymi w Holandii. Czy w takim mieszkaniu mozna mieszkac w 16 osob? W Polsce tez sa mieszkania socialne dla osob z dochodem do 500 zl na mies, to jest ta sama kategoria, z cenami dotowanymi
@Byku555: Tak, ale oni zarabiaja z dostarczenia pracownikow a nie najmu, gdyby mieli przeplacone pokoje to by ludzie od nich uciekli I by I'm sie biznes posypal, a tak psychicznie ich trzyma to ze nie dadza za pokuj 600€/mies Jak maja teraz za 350€/mies i siedza dalej w kolchozie.

Tak Jak juz pisalem, nie daja ludziom pracy aby miec wolne moce gdyby nowy magazyn potrzebowal na jutro 10 osob i ekstra
@jaktrwogatonawykop: Ty sie powinieneś leczyć.
@Qfarcowy
@Noggenfogger
@skurvil
Dla mnie temat wyczerpany. Ustawil przekoloryzowana ankiete pod swoją tezę, dodajac komentarz sugerujacy slusznosc jego twierdzenia gdzie zamiast "zarabiaja" pojawia sie slowo "oszukuja". I nie wyszlo bo przyklady z zycia wziete sa warte wiecej niz foliarskie madrosci.
Teraz jeszcze okazuje sie, ze jestem malozarabiajaca samotna matką albo mniej sprawnym bo na cichym i spokojnym poludniu Holandii place za prywatny wynajem mniej niz jemu
@Byku555: dokladnie Tak to wyglada, nikogo nie interesuje zarobek 40€ na pokoju tygodniowo (to jest tylko koszt obslugi tego zakwaterowania, np godzina raz w tygodniu z opiekunem tez kosztuje, cos sie zapsuje I jest 40€ na osobe)
A Jak na pracy zarabiaja 200€ na osobie na tydzien, to dbaja aby osoby miec w nadmiarze jak sie kolejny rolnik/wlasciciel magazynu zglosi po robitnikow.

Czyli zarobek 800€ z domku za prace czy lepiej