Wpis z mikrobloga

Padła mi ostatnio karta graficzna. Kupiłem rx 570 i tu jest problem. Odpalam komputer i od razu się wyłącza, żadnego sygnału do monitora ani nic. Stawiam ze plyta główna ale nie wiem jaka bo ciężko znaleźć coś nowego pod i5 3570. Liczę na pomoc co robić :(
#komputery
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RoleModel: Wyjmowałeś kości RAM ostatnio? Nawet jeśli nie, spróbuj to zrobić - pokombinuj. Płyta główna bez RAM-u powinna zapiszczeć, o ile masz ten głośniczek systemowy podpięty.
  • Odpowiedz
@balrog84: wcześniej mi wyskakiwal kod błędu na płycie 51 jeśli dobrze pamiętam a to oznaczało błąd pamięci. Wtedy zacząłem przekładać ram i teraz nic nie idzie. Ani nie piszczy ani nic. Mogę dodać ze pastę na procesor wymieniłem ale wątpię ze coś z tym.
  • Odpowiedz
@RoleModel: Podpowiadam z tym RAM-em, bo od dawna sam wszystko robię przy swoich komputerach, a wciąż zdarza mi się nie dopiąć poprawnie kości. To element, w którym nie ma miejsca na margines błędu. Jeśli nic nie będziesz mógł w stanie ustalić, chyba jedyna opcja - bez przepinania do innych podzespołów, wypiąć wszystko i jeszcze raz złożyć. Łącznie z prockiem, obejrzeć pin-y, czy nic nie zgięte.
  • Odpowiedz