Wpis z mikrobloga

WER ZABRZE TO ZAWSZE ZATRZYMUJE PACZKI
WER ZABRZE ZAWSZE DAJE VAT ONI NIC NIE PRZEPUSZCZAJĄ

ohhh ile razy ja czytałem takie głupoty i śmiałem się pod nosem, ile razy trafiłem na ekspertów popierających podobnych ekspertów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kto mnie zna ten wie, że od dawna poprawiam takich ekspertów, walczę z wieloma mitami począwszy od głupot o DHL.

Mieszkam w Krakowie więc przesyłki z Chin przechodzą przez WER Zabrze, jak do tej pory VAT przy wysyłkach pocztowych trafił się tylko raz.
Jakiś czas temu do #xiaomi #m365 zamówiłem sobie baterię wraz z ładowarką z #aliexpress LINK, przesyłka została zatrzymana na WER Warszawa i przeszła do WER Zabrze i według obiegowej opinii powinna dostać VAT, a ta następnego dnia była w doręczeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie, nie jest to pojedyncza historia, takie historie opisywało już kilka mirków, w tym pamiętam np @L3AD3R.

Do czego ta bateria? LINK, robię identyczny układ tylko że na 10S3P, aktualnie czekam jeszcze na bezpiecznik. Planowany wzrost zasięgu to 99%.
Dla zainteresowanych tematem:
- bateria 320 zł
- kable i złączki 50 zł, zakup z allegro bo przy zakupie z aliexpress czy banggood ceny były takie same
- torba 35 zł, także allegro, cena identyczna jak na ali
- bezpiecznik 12 zł, banggod
Podsumowując ~420 zł.

List o wymiarach 26x15x15, waga 1,9kg.
Przesyła z Chin, etykieta z oznaczeniem Sale of goods na CN22.
#zakupyzchin #itemyzchin #tracking

Andczej - WER ZABRZE TO ZAWSZE ZATRZYMUJE PACZKI
WER ZABRZE ZAWSZE DAJE VAT ONI NIC ...

źródło: comment_uIy9dsGWLZ6PkmWluCcigNCePALJOuj7.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
Wydaje mi się że coś kręcisz i vat ci wpadł


@bankmiska: tak dokładnie i list z WER doszedł do mnie w pół dni i w pół dnia na niego odpisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


70$ przechwycona przez Zabrze, list do domu przyszedl, wyslalem skany - puścili bez vat


@L3AD3R: ja nawet tego nie mam

@sylwke3100: losowo o to pytają ale widać po wpisach że nie
  • Odpowiedz
@vostok: Pełna bateria w dobrych warunkach to około 20-25km zasięgu, czasem jak na miasto to mało lub tak 'na styk'.
Jeśli mam potrzebę pojechać gdzieś dalej to musiałem się ratować ładowaniem lub podjazdami komunikacją miejską, teraz nie będę miał już takiego kłopotu.
Do pracy mam ~15km w obie strony więc normalnie nie jest mi to potrzebne, ale czasem się może przydać.
Więc trochę bo chce i trochę bo się przyda (
  • Odpowiedz