Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ludzie piszę do Was z problemem, który mnie męczy od lat, a nikt nie jest w stanie pomóc. Chodzi o problemy z zapachem własnego ciała- kolokwialnie mówiąc śmierdzę pomimo regularnych kąpieli i codziennej zmiany odzieży. Stosuję również kosmetyki, antyperspiranty itp.
Skąd wiem, że mam taki problem? Zaczęło się w czasach dojrzewania, praktycznie z tygodnia na tydzień. Koledzy dawali mi do zrozumienia, że coś jest nie tak pomimo, że sam niczego nie czułem. Wśród ludzi objawia się to ciągłym pociąganiem nosa i zatykaniem w momencie kiedy podejdę bliżej. Rozmawiałem również z dobrym znajomym, przed którym jestem w stanie się wygadać i mówi, że faktycznie jest problem, bo czuje zapach moczu lub kału ewentualnie czasami stęchlizny. Przez lata objawy okresowo narastały i zmniejszały się jednak żadnej zależności w tym wszystkim nie znalazłem.
Byłem u kilku lekarzy przedstawiając swój problem, zaczynając od rodzinnego, który zbył mnie zwykłymi badaniami krwi na których nic nie wyszło kończąc na prywatnych wizytach u kilku gastrologów z masą badań z których również nic nie wynikło. Jeden z lekarzy powiedział, że on niczego nie czuje i bardziej podejrzewa problemy natury psychicznej- więc tam szukałby rozwiązania. Podejrzewałem, również problemy z zębami, ale pomimo wyleczenia kamienia nazębnego i ubytków nie zauważyłem żadnej poprawy.
Potrzebuję wskazówek do kogo mogę uderzyć czy z kim porozmawiać, bo sam w zasadzie jestem w kropce.
#pomocy #zdrowie #zapach #zapachciala

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Ludzie piszę do Was z problemem, kt...

źródło: comment_mepkm8dLAoI7PC0tduujSLqp6CclHpRF.jpg

Pobierz
  • 23
desperaci tak dziwnie pachna, spod pach im tak pachnie

moze po prostu #!$%@? od ciebie przegrywem


@Shadou: @zdzisiu69: Typ ma prawdopodobnie poważny i wstydliwy problem, a wy się nabijacie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@AnonimoweMirkoWyznania: Przyczyn może być wiele, np. zła dieta, stres, jakaś nieprawidłowa gospodarka hormonalna. Odżywiasz się zdrowo? Przykładowo jak się przejdzie (czasem nawet nieświadomie) na dietę keto, to tam też człowiek dziwnie zaczyna
OP: Dieta- nieregularne posiłki, nie nadużywam alkoholu, często słodycze, ale to bardziej z powodu próby poprawy humoru. Próbowałem diety lekkostrawnej z dużą ilością błonnika, ale nie pomagała.
Duża ilość stresu w pracy, która może potęgować problem, ale wcześniej pomimo mniej stresującej pracy problem również występował.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
ISDN: Spotkałem w swoim życiu 2 osoby które miały podobny problem. Od jednej było czuć olejem i benzyną, a od drugiej właśnie kałem i moczem pomimo np. prysznica 5 min wcześniej.
Najczęściej za zapach odpowiadają bakterie więc najlepiej byłoby zrobić posiew i sprawdzić czy to one odpowiadają za brzydki zapach.

Dużą rolę odgrywa także dieta. Dietetyk powinien rozpisać lekkostrawną dietę. Unikać powinieneś takich rzeczy jak cebula, czosnek i wszystko co jest
PrzyczajonyRozbójnik: Może warto spróbować zmienić kosmetyki na delikatniejsze? Ludzie często mając problem np. z przetłuszczaniem stosują coraz to mocniejsze szampony, żele bo myślą że to pomoże a jest coraz gorzej. Pewnie będzie trzeba te kilka-kilkanaście dni przetrzymać ale może pomóc. Można też dodać do żelu trochę olejku drzewa herbacianego gdyż ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne. Ale jeżeli przyczyna nie jest w skórze tylko wewnątrz organizmu to raczej nic to nie pomoże.
Zacznij pić czystek (takie zioło). Dziś prawie w każdym sklepie można dostać. Po paru tygodniach regularnego stosowania (można to pić w zasadzie w każdej ilości i cały czas - nie tak jak inne zioła, ale ograniczyłbym się do dwóch kubków dziennie) pot przestaje śmierdzieć (przetestowane na dwóch osobach). Ta "terapia" będzie Cię kosztowała z 10zł więc nawet jak w to nie wierzysz to warto spróbować. Nie wiem czy pomoże na Twój zapach
@AnonimoweMirkoWyznania:
Kilka rzeczy ktore sa prawdopodobne:

1. rzadka odmiana jakiegos zaburzenia metabolicznego... tak jak np. ludzie z fenyloketonuria maja zapach mysi. Jednak jest to o tyle malo prawdopodobne, ze nie zgłaszasz innych objawow.

2. dieta i jak ktos wczesniej wspomnial, jesz duzo slodyczy to sprzyja bakteriom, grzybom.
Albo moze uzywasz specyficznych przypraw, hindusi czesto tez maja taki swoj niezbyt przyjemny zapach(i mowie o tych cywilizowanych europejskich) choc sie myja.

3. Możesz