Wpis z mikrobloga

Podsumowanie sejmowej parakonferencji na temat zakazu handlu w niedzielę.

Dziś w sejmie odbyła się konferencja Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego oraz jej byłego przewodniczącego, a obecnie rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Adama Abramowicza.
Jej celem było podsumowanie roku zakazu handlu w niedzielę.

Na sali są obecni byli zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy zakaz handlu
Tylko ci pierwsi mogli się jednak wypowiedzieć .
W zaproszeniu rzecznika MSP Abramowicza nie było informacji o możliwości wystąpienia - przesłano je z już przygotowaną agendą konferencji i tezami zwolenników zakazu handlu. - Zdjęcie maila

Jak wyglądała konferencja?
Bardzo ciekawie.

Dowiedzieliśmy się na przykład, że "małe sklepy są skazane na nierówny bój", bo ludzie wolą kupować w większych sklepach.
Dlatego wprowadzono zakaz handlu, żeby bój był jeszcze bardziej nierówny.

"My tutaj jesteśmy obiektywni, odwołujemy się do danych"

Problem w tym, że od początku konferencji od tych samych osób dowiedzieliśmy się, że danych nie ma.
Na jednym slajdzie znalazły się informacje o tym, że nie ma danych, nie można przygotować konkretnych wniosków o skuteczności ustawy na podstawie szczątkowych informacji... oraz poinformowano z całą pewnością, że zakaz handlu nie ma wywołał żadnych negatywnych skutków. Zdjęcie.

Zaraz zaraz. Skoro nie ma danych na temat zakazu handlu, to jak można go podsumowywać?
Na jakiej podstawie?
Argument anegdotyczny "tak słyszałem od sklepikarzy" to nie jest żaden dowód.

Z jednej strony wyśmiewajmy badania, z drugiej strony posługujmy się argumentami anegdotycznymi. Ważne żeby do tezy pasowało.

Danych nie ma, członkowie zespołu powołują się na argumenty anegdotyczne pasujące do tezy, że zakaz handlu jest dobry, żeby później oskarżyć dziennikarza Rzeczpospolitej o to, że przedstawiając negatywne skutki ustawy posługuje się argumentem anegdotycznym.

Na konferencji przestrzegano, by na podstawie negatywnych doświadczeń pojedynczych przedsiębiorców nie formułować wniosków o negatywnych skutkach zakazu handlu dla całego rynku. By chwilę później przedstawić... prezentację o świetnych wynikach pojedynczego sklepu po wprowadzeniu zakazu

Błędne koło się zamyka.

Alfred Bujara stwierdził, że członkowie zespołu ma "badanie, że 70% Polaków jest za zakazem".
Niestety nie zaprezentował go na konferencji.
Według firm badawczych wyniki są zupełnie inne - [zdjęcie.(https://imgur.com/KVDMzFZ)

Rzecznik Adam Abramowicz:
"Jestem bezstronny w opinii o zakazie handlu".
Szkoda, że niestety nie zlecił badania ani nie zorganizował dyskusji na ten temat podczas Rady Przedsiębiorców aby ustalić z nimi stanowisko przed wystąpieniem na jednostronnej konferencji.

Marzena Gradecka o ewentualnym wycofaniu się PiS z zakazu handlu:
"To byłaby całkowita kapitulacja rządzących przed bezdusznym global-kapitalizmem"

Mój ulubiony cytat organizatorów to:

"Dobrze, że jest w przestrzeni publicznej miejsce na rzetelne stanowisko."

Czyli jeśli za zakazem handlu to rzetelnie, a jeśli przeciw to "nie ma danych, konkluzje wyssane z palca, statystyki z jednego sklepu"?

Jaki jest sens takich posiedzeń?

Propagandowy cyrk.

Za nasze pieniądze.

#zakazhandlu #bekazpisu #neuropa

Wołam zainteresowanych z mirkolisty Niskie Składki '19.
Mam nadzieję, że się nie obrazicie.
Nie jest to żadne znalezisko, ale może was zaciekawi. #polityka
Tumurochir - Podsumowanie sejmowej parakonferencji na temat zakazu handlu w niedzielę...

źródło: comment_GqYKW8QDLhC56rMahogM1M8LD9ySsHat.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Wołam zainteresowanych z mirkolisty Niskie Składki '19.
Mam nadzieję, że się nie obrazicie.
Nie jest to żadne znalezisko, ale może was zaciekawi.
  • Odpowiedz
  • 34
@Tumurochir i bardzo dobrze. Niech brną dalej w ten debilizm. Jakby się zaczęli wycofywać to jeszcze jakiś niezdecydowany wyborca by pomyślał, że są jednak normalni. Do zimy jakoś z tym wytrzymamy.
  • Odpowiedz