Wpis z mikrobloga

Cześć! Poszukuje jakiejś metody organizacji pracy dotyczącej zarządzania zdalnego siecią. Korzystacie z jakiś takich narzędzi administracji? Mam pod sobą około 20 sieci [routerów / adresów] do których ostatnio muszę się częściej logować, aby coś zmienić i do tej pory miałem poszczególne punkty i adresy wraz z portami zapisane w pliku, ale dziś szukałem jakiejś aplikacji na #android dzięki których mógłbym to wszystko wpisać w poszczególne grupy i np. po wybraniu jakiejś pozycji odpali się domyślna akcja czy to przeglądarka czy konsola. O ile na kompie mogę sobie w przeglądarce utworzyć zakładki i grupy o tyle na #android wolałbym jakąś aplikacje do takiego zarządzania. Pomożecie? #informatyka #pytaniedoeksperta #sieci #technologia #aplikacje
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@kill-9 niestety nie do końca taka funkcjonalność mi odpowiada, używam obecnie podobnej apki terminus i robi mi rolę konsoli natomiast nie ma tam możliwości wpisania adresów nazwa.com:port do tego domyślnie można ustawić tylko np. uruchomienie konsoli ssh czy telnet ja natomiast potrzebuje możliwość uruchomienia np. domyślnie adresu w przeglądarce aby dostać się do panelu administracyjnego...
  • Odpowiedz
@kill-9: nie nie nie, inaczej... mam kilka lokalizacji w których znajdują się rożne urządzenia, routery, switche, serwery, adresy tych urządzeń mam spisane na liście dajmy na to nazwa1.com:port, nazwa2.com:port itd. do części routerów loguje sie za pomocą przeglądarki wiec wpisuje ich adresy, do innych łącze się przez konsole, do serwera albo rdp albo ssh. I teraz o ile jak korzystam z laptopa problemu w zasadzie nie ma, bo mam wszystkie te
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smashthat: nie wiem czy znajdziesz tak uniwersalne rozwiązanie. Wydaję mi się że zbyt wiele jest tu pomieszanych protokołów i jedno narzędzia nie wystarczy.
  • Odpowiedz