Wpis z mikrobloga

Potrzebowałbym zrobić taką idealnie zajebistą elipsę, jak np. w logo NASA. W jaki sposób coś takiego wykonać w #illustrator? Bo ile bym nie kombinował, to zawsze wychodzi tak jakoś krzywo. W jaki sposób wymierzyć żeby ciężar był na środku obiektu wokół którego jest orbita? Bo wyrównywanie w programie tak nie za bardzo działa, bo robi albo zdecydowanie za wysoko, alb zdecydowanie za nisko. Jest jakieś narzędzie do wymierzania np. środka odcinka?
#adobe #grafika #grafikakomputerowa
caribbean - Potrzebowałbym zrobić taką idealnie zajebistą elipsę, jak np. w logo NASA...

źródło: comment_5vLQM1Dn8VAn7BpSMLpqzZtrWhePqaI3.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@xandra: @stefanoff: no dobra a teraz jak zanimować obrót w AE? Mam na myśli że wiem jak to zrobić, tylko jak tworzyć w Illustratorze, żeby potem to można było zanimować? Czyli chodzi o to żeby krążyła ta kometa w kółko.
  • Odpowiedz
@caribbean: Pod tym kątem niemożliwe bez żmudnej edycji węzeł po węźle w Illustratorze i nie wyobrażam tego sobie. Jest sposób, by zrobić taki obiekt 3d i jego obrót sobie zanimować, czyli kółko z takim obrysem ustawione pod kątem, nie wiem jak tam umieszczanie w przestrzeni obiektów w AE wygląda, ale prawdopodobnie bez Cinemy czy innego 3DMaxa by się nie obeszło. Czyli po prostu trzeba by zrobić render z alphą.
  • Odpowiedz