Wpis z mikrobloga

Nie wierzę w rzetelność tych wyborów. Braun mówi, że w 1/3 komisji były nieprawidłowości, wynoszono pieczęsci, karty do głosowania. Nie zdziwiłoby mnie to, bo przecież jeszcze przed wyborami olewano tam prawo przy rejestracji komitetu Dulkiewicz.
Sorry ale to nie do wiary taka frekwencja w wyborach uzupelniajacych. Nie mówiac już o tym, że wyniki powinny być znane o północy - przecież to tylko 3 kandydatów.
Aleksandra Dulkiewicz 82,22 %
Grzegorz Braun 11,86 %
Marek Skiba 5,92 %.

Głosowało 170 028 gdańszczanek i gdańszczan

Frekwencja wyniosła 48,67%
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Aleksandra-Dulkiewicz-wygrala-wybory-w-Gdansku-n132340.html
#gdansk #polityka
  • 22
  • Odpowiedz
@MikolajSobczak1985: Ja też i dlatego napisałem to co napisałem. Powiedz, dlaczego dopiero po godz 10 nastepnego dnia znamy wyniki?
Podczas wyborów samorzadowych, gdzie liczono głosy na radnych gminy, powiatu, sejmiku i burmistrza, w wiekszosci komisji wyniki byly znane kolo 2-3 w nocy.
A tu masz glosowanie tylko na 1 urząd i tylko 3 kandydatów.
Daj spokój
  • Odpowiedz
@badtek: Mimo mojej całej niechęci do Dulkiewicz nie szukałbym jakichkolwiek nieprawidłowości. Tu przecież jest ostra walka przeciwko komukolwiek "z zewnątrz". Na FB pełno wydarzeń "150 tysięcy głosów dla Pani Aleksandry", "3 marca wszyscy razem" i podobne. Wynik całkowicie przewidywalny (bo jej się NALEŻY) no i frekwencja też mnie nie dziwi chociaż myślałem, że będzie ciut niższa.
  • Odpowiedz