Wpis z mikrobloga

#neuroshimahex #gryplanszowe #grybezpradu

Poniżej zestawienie wyboru armii na ostatnich Mistrzostwach Polski. Jeśli spojrzy się wstecz na wybory graczy przez ostatnie lata to widać, że w wyniku regularnych MP i lokalnych lig wykształciła się meta gra. Niczym w karciankach ccg głównym czynnikiem wpływającym na wybór armii stają się wybory innych graczy. Stąd np. wzrost popularności Stalowej Policji, która mimo że jest podawana jako przykład armii narażonej mocno na zły dociąg to jest jednak świetną kontrą na dominującego dotychczas Mephisto.
Nie mogę się doczekać kiedy Neuroshima pojawi się na Steamie. Oby to oznaczało jej zupełnie nowy rozdział.

PS-Jeśli ktoś nie czytał wrażeń z ogrywania prototypu Sand Runners to niech nadrobi, zapowiada się smakowicie, armia niby świeża i z bajerem, ale w sumie w rozgrywce dość klasyczna. Podobnie jak ostatni Iron Gang, ale zdaje się że Pustynni Biegacze jednak bardziej namieszają w mecie.

Zestawienie liczbowe:

antros - #neuroshimahex #gryplanszowe #grybezpradu 

Poniżej zestawienie wyboru arm...

źródło: comment_SkCG4LDvbhbbRFXhkFOCcaekIQmrDdsv.jpg

Pobierz
  • 12
. Niczym w karciankach ccg głównym czynnikiem wpływającym na wybór armii stają się wybory innych graczy.


@antros: hm...nigdy nie grałem w tę grę (ciągle się zabieram do kupienia ale nie będę miał z kim grać :/ ) jednak czytając to zdanie, czy ta gra nie sprowadza się trochę do papier kamień nożyce (przy założeniu, że dwaj gracze mają b. dobry poziom) ?

Czy są w tej grze wymiatacze którzy grając "gorszą"
@antros: Sharrash tak nisko? Wydawało mi się, że to bardzo mocna armia, pamiętam, że nawet ktoś dotarł nią do finału w 2015 albo 16. Smuci słaba pozycja Uranopolis. To jeden z moich ulubieńców i myślę, że gdybym zakwalifikował się do turnieju, to bym nim grał :)
jednak czytając to zdanie, czy ta gra nie sprowadza się trochę do papier kamień nożyce (przy założeniu, że dwaj gracze mają b. dobry poziom) ?

Czy są w tej grze wymiatacze którzy grając "gorszą" armią względem innej frakcji są w stanie wygrywać?


@LowcaG: w związku z gigantyczną asymetrycznością armii (co jest dla mnie największą siłą tej gry) wiadomo, że coś potencjalnie jest silniejsze na coś innego, ale mimo wszystko efekt p/n/k
Sharrash tak nisko? Wydawało mi się, że to bardzo mocna armia, pamiętam, że nawet ktoś dotarł nią do finału w 2015 albo 16.

@bartleby: w 2015 i spokojnie mogły (i powinny) wtedy wygrać co widać na rekonstrukcji meczu,
Szczury były zawsze dość mocne, ale też nie aż tak popularne, teraz przez zabawy w "Robal i jego kontra" jeszcze straciły, ale to szwajcarski scyzoryk dobry na wszystko, w każdym razie w
Z ciekawości - jakie są Twoje ulubione armie?


@bartleby: Sharash, Vegas, Missisipi, Stalowa Policja; kiedyś lubiłem bardziej Robala, ale jak stał się taki popularny to mi nieco spowszedniał, każdą z jakiś względów chętnie raz na jakiś czas zagram tylko grając Uranopolis albo przeciw Doomsday Machine ciężko mi coś wygrać ;)

Muszę jednak żonę przekonać do tego typu gier (Będzie ciężko) i nabyć :)


@LowcaG: w pierwszym rzucie gdy grałem na
gdyby nie bardziej wykręcone armie (Neodżungla, Dancer, Vegas, Mephisto) nie grałbym chyba bo za nazbyt by mi to przypominało szachy, ale poza hexomaniakami większość lubi bardziej "zwyczajne" armie


@antros: To był mój zarzut do Hexa 2.0, przegrałem w niego sporo gier bo kumpel był fanem, ale nigdy nie polubiłem tej gry. Teraz dziewczyna mnie namawia do pogrania i zastanawiam się czy warto znowu próbować.
Teraz dziewczyna mnie namawia do pogrania i zastanawiam się czy warto znowu próbować.

@Nie_umre_za_ciebie: ta gra to kawał historii, mało jest gier na świecie które przez naście lat ciągle są bardzo żywe i rozwijane, to też wciąż jedna z najlepiej ocenianych polskich pozycji na BGG, więc patrząc na jej godne miejsce w planszówkowym światku odpowiadam warto :)
odpowiadając jako hexofan dostrzegający szereg jej zalet mówię warto, ale jako pragmatyk mówię jeśli