Wpis z mikrobloga

Piąty odcinek byłby nawet fajny gdyby nie to jak niedorzeczna jest główną historia. Koleś wysmarował się korą jakiegoś drzewka więc niszczy cały grzybkowy świat. Tylko tych drzewek to tam dużo więcej było. Może jakby coś dopowiedzieć więcej o tym zniszczeniu, nie wiem.

Ale historie poboczne czyli główny wątek calej serii osiąga kolejne poziomy dna.
Voq już nie jest Voq (czy ja coś przegapiłem czy to taka maciupeńka dziura w historii jak dziura w atolu Mururoa?). I teraz wsadźmy takiego psychola na statek na którym mordował i knuł zniszczenie ludzkości. A co najwyżej pedzio (któremu zamordował "męża") odrobinę krzywo się spojrzy.
Przy okazji psychol jest potulny jak baranek. Ciekawe.
Jeszcze ciekawsze co będzie jak zmartwychstały doktorek spotka swojego mordercę.

A tak w ogóle żeby #!$%@?ć kanon pojawia się komunikator w odznace floty, mamy też technologię maskującą (wzór asteroidy - ale kibel).
Co więcej, nie zwracałem wcześniej na to uwagi, ale holograficzne komunikatory to chyba też coś niestandardowego

A i żeby lewactwo miało ból dupy, sposób w jaki pokazana jest imperator-azjatka jest wyjątkowo rasistowski - mówi po angielsku jak stary sprzedawca w spożywczaku w chińskiej dzielnicy.

I czy tylko ja mam takie wrażenie że ta cała sekcja 31 pojawiła się na siłę aby wcisnąć z powrotem imperatorkę i psychola? Oczywiste jest że imperatorka będzie chciała się dorwać do anomalii, w celu zgadnijmy... podróży w czasie?

#startrek #logikastd #std
  • 9
  • 0
@Djelon podróż w czasie była jedną z teorii dot tego sezonu.
Co do komunikatorów ... Miły motyw ...
Co do latający holo asteroidów. W ENT mieliśmy drona Romulanskiego z opcją maskowania.
Co do holo komunikatorów ... Obecny kapeć Dis one nie podchodza ( chyba w tym odcinku to powiedział )
@Djelon: ciekawe jak zlikwidują grzybnie w tym serialu, bo jeśli nie zlikwidują to dopiero będzie zepsucie kanonu, bo przecież nagle można zwątpić dlaczego nikt nie poleciał po Voyagera w ten sposób, a sieć transwarp staje marnym osiągnięciem.

No i można pokazać co 1,5 odcinka całujących się mężczyzn albo otyłą dziewczynę, a przecież to już połowa celu jaki netfliks ma do przekazania ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Djelon: niby tak, ale już teraz zbyt wiele osób o nim wie, z tego przynajmniej kilka postaci przecież nie należy do specjalnie respektujących wszystkie prawa federacji: z kapitanem Pike na czele. W dodatku nagle się okazuje, że w alternatywnych wszechświatach ludzie też wiedzą o grzybni, która niby jest jedna na wszystkie wszechświaty, a jej zniszczenie rzekomo zlikwiduje życie we wszystkich wszechświatach. Chociaż motyw z tym, że Lorca był podmieniony nawet dobry.
@bartoszp: nie jest dobrą postacią, kultywuje kult potulnej ofiary, na dodatek z natury nie ma cech które według uczciwych kryteriów lokowały by go na takim stanowisku.
Jest tam z powodu lewackich bredni scenarzystów.

Teraz jeszcze będzie jego magiczna bezsensowna przemiana. Takie #meetoo
@Djelon: star trek akurat takie "lewackie brednie" jak to nazwałeś ma w swojej tradycji od zawsze, w drugim poście pisałem o tym, że to dziwne, że wpuszczono kogoś z rasy niezbadanej i oczywiście po złamaniu zasad federacji, ale jego umiejętności są konkretne: dobry osąd sytuacji, kompetencja obsługi statku oraz świetne wyniki edukacji: nie ma cechy kapitana, ale ma cechy dobre na pierwszego oficera.