Wpis z mikrobloga

  • 0
@kk87ko0 po samym tytule można dojść do wniosku, że pewnie jakieś nic nie warte intelektualne wywody. Na szczęście to cenna lektura pozwalająca spojrzeć bardziej świadomie na konsekwencje ciągłego bycia "online".
  • Odpowiedz
po samym tytule można dojść do wniosku, że pewnie jakieś nic nie warte intelektualne wywody.


@Copperhead: To jaki chciałbyś tytuł?

Tytuł
USA: The Shallows: What the Internet Is Doing to Our Brains
UK: The Shallows: How the Internet Is Changing the Way We Think, Read and Remember
  • Odpowiedz
@Copperhead: No dobra, jak to się mówi "nie oceniać książki po okładce", ale skoro oceniłeś to jaki tytuł nie byłby dla ciebie odstraszający i dlaczego ten jest traktowany jako bełkot?
  • Odpowiedz
  • 1
@MercedesBenizPolska Ogólnie opisuje historię powstania pisma, jak funkcjonuje mózg. Wszystko popiera przeprowadzonymi badaniami przez naukowców. Opisuje, że przez rozwój technologii i internet ludzie nie potrafią się skupić. Zarzuca im, że stają się płytcy intelektualnie. Temat zbyt szeroki żeby tak bardzo skrótowo to opisać.
  • Odpowiedz
  • 0
@kk87ko0 Ten tytuł mnie nie odstraszył i jest jak najbardziej w porządku bo bezpośrednio nawiązuje do problemu przedstawionego w książce. Po prostu sam nie wiem dlaczego na początku postawiłem tą książkę obok tych typu " jak w 10 dni zarabiać milion miesięcznie".
  • Odpowiedz