Wpis z mikrobloga

hej,
mam podpięte #a119 pod instalację w samochodzie tak, że zasilanie zanika chwilę po zamknięciu auta. Spodziewałem się, że kamerka będzie jeszcze aktywna przez chwilę już po odłączeniu zasilania, ze względu na obecność tego kondensatora, ale to chyba nie do końca taka działa, jak standardowa bateria?
#wideorejestrator
  • 5
@Bi4ly:

W telegraficznym skrócie: kondensator jest znacznie trwalszy i mniej podatny na czynniki zewnętrzne (np. upały, mrozy) w porównaniu do akumulatora Li-Ion. Podczas gdy akumulator wraz z upływem czasu typowo traci stopniowo swoją sprawność oraz nominalną pojemność (co jest potęgowane zwłaszcza podczas użytkowania zimą), kondensator pozwala na znacznie dłuższą eksploatację bez utraty swoich właściwości. Akumulator, zwłaszcza jeśli jest kiepskiej jakości, jest podatny na efekt napuchnięcia przez co może nieodwracalnie uszkodzić elektronikę
@wish666: o widzisz, dzięki za wyczerpujące info. Smartbox to jest słowo, którego mi w tym wypadku brakowało ;) Znalazłem tylko takie urządzenia za 200 zł - to jest normalna cena?
@Bi4ly kupiłem powerbanka za 10zl o pojemności 1000mAh, z jednej strony jest wpieta kamera a z drugiej zasilanie powerbanka z zapalniczki, jak zanika zasilanie to kamera wciąż działa bo zasilą ja powerbank, jak się rozładuje to się wyłącza.
Jak odpalam to powerbank dostaje zasilenie i włącza również kamerę, polecam
Szukaj tylko takiego co moze równocześnie zasilać i się ładować
@wish666: o, dzięki, rozejrzę się za czymś takim. Chyba do viofo z gps potrzebne mi jest coś mocniejszego, bo na takiej ładowarce 2.1A nie chciała działać poprawnie.