Wpis z mikrobloga

Mirki, luźniej mi się w pracy zrobiło i chcę popykać w #guildwars2 Szukałem jakichś poradników dla n0bów, ale wszystko zbyt ogólne. Jakieś rady jak zacząć? Zrobiłem sobie Charra guardiana, ale ten MMO to totalny kosmos porównując do innych.

1. Kiedy należy zacząć iść w swój build tzn. chcę iść na healera więc kiedy jest sens w tym kierunku budować postać?
2. Czy jakaś dana broń jest lepsza dla danego buildu? Mam od ciula mieczy, młotków itd. Z czym tu latać? Z tym co wygodniej? Rozwińcie temat.
3. Dobrze wyczytałem, że duengony są od 30 lvl w tym easy mode? Bo tak sobie wesoło eksploruję świat - jestem typowym graczem PVE, lubię pobiegać, poczytać questy, wczuć się. Zastanawiam się jednak czy prócz serduszek, nearby eventów itd. można w grze coś jeszcze porabiać? Np. w takim WoWie czasami questowałem, innym razem skillowałem sobie crafting, innym razem jakieś wypady na alluchów. W Lineage2 albo bossy, albo farma, tu jakieś katy tu pvp. Czy w #gw2 też są jakieś urozmaicenia?

Chyba tyle póki co. Potrzebuję dużo rad jak wycisnąć z gry maximum zabawy. Z góry dzięki.

#mmorpg #gry
  • 12
@Illujanka: Nie widzę przeszkód aczkolwiek póki się nie wkręcę wolałbym solo grę żeby nikomu dupy nie zawracać. No i jak to by wyglądało jeśli chodzi o server? Bo jest ich od groma, ja już jakiś tam wybrałem. W razie czego odezwę się a tymczasem porady, porady, porady
@OrzelKaskader: W tej grze nie ma czegoś takiego jak healer. Guardian ma trochę supportów ale generalnie każda klasa jest samowystarczalna pod względem healu. Jeśli nie latasz jakichś skomplikowanych dungeonów czy fractali gdzie musisz mieć zgrany team to nie ma sensu budować pod support tym bardziej podczas levelowania. Grind zaczyna się dopiero na 80lv gdzie masz fractale z coraz wyższym levelem i jakieś raidy teraz. Dungeony nie wiem czy ludzie grają teraz
@OrzelKaskader: na szczęście nie trzeba budować postaci od wczesnych lvli z myślą o ich rolach, dojdź do lvl 80 i potem poustawiaj sobie build taki jaki Ci pasuje, zawsze go możesz później zmienić. To samo z bronią, popróbuj różne, wybierz co Ci pasuje i możesz build pod broń nawet zrobić.

Na razie to zbieraj materiały na crafting i przede wszystkim naucz się robić dodge, bo później w grze robi się bardzo
@OrzelKaskader: kosmos? Każda klasa ma jedynie 10 aktywnych skilli (5 zależnych od broni i 5 z 20+ od klasy), gdzie w innych MMO jest przynajmniej kilkanaście. Ważna jest za to rotacja broniami, żeby wykorzystać skille z zestawów i boony. Ogarnięcie traitów też jest proste. Z buildem wstrzymaj się do 80 lvla i dopiero eksperymentuj. Jeśli samemu nie możesz ogarnąć, to polecam https://metabattle.com/wiki/MetaBattle_Wiki (open world dla PvE) lub poradniki na YT, bo
@OrzelKaskader: GW2 jak wyszło to miało kilka rewolucyjnych rozwiązań dla świata mmo jak living world questy czy "serca" które mogłeś robić jak ci się zachce zamiast łazić za npcami. Trochę tą grę #!$%@? później ale na początku była świetna. Sam bym pograł znowu ale nie mam czasu zbytnio i pasowało by dodatki pokupić a cebula trzyma. Może jak jakaś promocja będzie
@OrzelKaskader Ad1. Dopiero na 80lvl i jak masz kupione dodatki to dopiero po wbiciu specjalizacji na max (w przypadku guardiana to Dragon Hunter - specjalizacja nastawiona na power DPS, Firebrand - Condi DPS, support heal lub boonbot tzw. Quickbrand) Core guardian jest o tyle wygodny, że możesz go budować i pod dps i pod support ale specjalizacje zawsze będą lepsze pod dane role. Tzn. Dragon Hunter dps > Core Guardian dps
AD2.