Wpis z mikrobloga

  • 2
Mam problem z moją satelita. #polsatcyfrowy #ncplus #satelita #cccam
Zniknęło kilka kanałów.

Superstacja
HBO
Axn Black
Axn White
TNT
Polsat romans
ATM rozrywka
Discovery science
National Geographic
Polsat viasat Explorer
Disney xd
Disney junior
Boomerang
Polsat Jim jam
Eurosport 2
  • 23
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Ramone już spieszę z wyjaśnieniem ... Kanały nie są zakodowane mam brak sygnału na tych kanałach.
A dokładnie sygnal na 80-90% ale jakość sygnału 0
  • Odpowiedz
  • 0
@bsl jakie wartosci masz siły u jakości? Jaki tuner? Warto byłoby sprawdzić czy te stacje nie są z jednej czy dwoch częstotliwości. Masz w internecie wykazy satelitarne. Zobacz częstotliwości.
  • Odpowiedz
  • 0
@bsl sila 80-90 to znaczy że kabel jest dobrze połączony. Ale nie masz jakosci tak jakby uszkodzony był konwerter, zruszona antena gdzie niektóre częstotliwości będą działać ale nie musza wszyskie. Chyba że jakaś chwilowa awaria ze strony nadawcy ale to prawie niemozliwe. A jaka masz jakość na TVN 11508V?
  • Odpowiedz
  • 1
Aaa, taki tuner chinczyk. Z nimi nie mialem do czynienia. Ale pierwsze skojarzenie ze masz źle w tunerze ustawione parametry konwertera. Szukaj czegos takiego w ustawieniach 10600 czy 10750. I tam coś sprobuj przestawiać. Bo nie masz odbioru częstotliwości pow 12 GHz. Może błądzę ale tam bym szukał przyczyny.
  • Odpowiedz
  • 0
To jest ekektronika, nie wiadomo jakiej jakosci. Miało prawo coś się zawiesić. Jak masz w tunerze źle ustawione parametry konwertera to nie będziesz miał górnych częstotliwości jak tutaj. Ale jak uwazasz ;-)
  • Odpowiedz
  • 0
@bsl w zasadzie ja mam zgemme h7s. Ale to inna półka cenowa. Nie wiem ile planujesz wydac, czy ma być wewnętrzny dysk, czy ma być wejscie na moduł CI. Czy ma być na linuxie. Ale taka prawda że w najniższych cenach sa tylko te stare odnawiane nboxy lub jakies zgemmy h2. Ciężko coś doradzić tak z czystym sumieniem w tych cenach. Zawsze jakieś słabe strony się znajdą.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Ramone problem rozwiązałem, problemem był to że te kanały zmieniły częstotliwości .
Wyczyściłem listę kanałów, zeskanowałem wszystko na nowo. Spisałem częstotliwości HBO i Discovery ( tylko na tych mi zależy ) .
Następnie wczytałem stara listę zmieniłem częstotliwości.
  • Odpowiedz
  • 0
@bsl dm520 nie jest opłacalny. Nie jest przyszłościowy. Malo Ram, mało pamieci wewnetrznej, wolny procesor, brak 4k, wejscia na modul i za 550 zl??? Ja bym nie brał. Nie za te pieniadze.
  • Odpowiedz
  • 0
@bsl jak chcesz tuner bez modulu to moze opticum hd60. Po 499 zl widzę chodzą. Tylko to nowość. Lepiej zaczekać na opinie ludzi.
  • Odpowiedz