Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@b0NUS4: mam to samo w swoich. Ale nie sadze ze jest to powod do zmartwien.
Przetarcia powstaja pewnie w momecie jazdy na krawedziach kolek (skrecanie, przeplatanka itp.). Wtedy kola dociskaja do jednej strony szyny, oslonka sie pewnie gdziesz blokuje i powstaja przetarcia.
ośki seryjne, więc jeśli chodzi o nie, to myślę, że nie mają większego wpływu


@b0NUS4: No i co z tego, że seryjne? Zdejmij koło wkręć ośkę i sprawdź. Jak jest gwint to łożysko się na nim buja, to chyba oczywiste i dlatego masz przytarte te osłonki.
@b0NUS4: Ja tak nie mam u siebie ale gdybym miał zgadywać, to bym stawiał na jedną z trzech rzeczy:
1. Za szeroka tulejka w środku i łożysko nie wchodzi na pełną głębokość do kółka, przez co lekko wystaje i trze o szynę. Nie wiem jakiego masz rodzaju tulejki w środku, normalne 8mm? One powinny luźno latać w środku ale się nie "przewracać" (nie wiem jak to opisać :)
2. Krzywa/licha szyna,
M.....H - @b0NUS4: Ja tak nie mam u siebie ale gdybym miał zgadywać, to bym stawiał n...

źródło: comment_m2tVpMLsPcReAAkJvhvbR9vcTZUXJn7j.jpg

Pobierz
@b0NUS4: Tak jak widzę to krzywe ale zdjęcie może przekłamywać więc tylko ty to możesz ocenić tylko z jakiego powodu by tak było? Z drugiej strony miałem kiedyś podobnie jebniętą szynę tylko, że ja ją sam uszkodziłem to jak dokręciłeś koła to się nie kręciły bo je blokowało. Miałem kilkanaście par rolek i pierwszy raz widzę takie otarcia i to jeszcze nie jedne kolo tylko kilka. Ciekawe.

Ale na pewno te
  • 0
@4x80: tak tak, jeśli chodzi o oslonki to były dociśnięte na tyle, ze słychać było wyraźne kliknięcie- wskoczyły w rowek. Wiec jeszcze tylko test innej szyny pozostaje żeby potwierdzić winę tej której używam..