Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#google Czy ktoś bardziej obeznany w temacie mógłby wyjaśnić, dlaczego użytkownicy dostają dostęp do Asystenta partiami, a nie wszyscy naraz? Jakieś ograniczenie techniczne? Jakoś trudno uwierzyć, że jak do milionów użytkowników usługi na całym świecie dołączy kilkaset tysięcy misiów z Polski, to serwery szlag trafi. #googleassistant #asystentgoogle
  • 10
  • Odpowiedz
@Binnion: najlogiczniejsze jest wytłumaczenie, że google nie chce rozwalić systemu wszystkim na raz. Jeżeli wystąpiłby jakiś błąd to wychwycą go w tych mniejszych transzach. A tak to oberwaliby wszyscy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Binnion kilkaset tysięcy mówisz

GUS podał dane dotyczące liczby aktywnych kart SIM w Polsce.

Na koniec grudnia 2017 r. ich liczba wynosiła 52,9 mln.
  • Odpowiedz
@Binnion: Testuje się na szczurach, bo są inteligentne oraz na ludziach, bo jest ich dużo. Wrzucanie oprogramowania partiami to ostateczny crash test np. stabilności aplikacji. Duża grupa userów to gotowe scenariusze testowe, o których testerom się nie śniło. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze lepiej wrzucać pilne poprawki 200 000 urządzeniom niż 1 000 000.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@M4711: Idę o zakład, że połowa użytkowników Androida w Polsce nawet nie zauważy Asystenta, a część z drugiej połowy stwierdzi "A na co to? Po co to?"
  • Odpowiedz
@Binnion: a wiesz może, czy jeżeli mam napisane w google play, że nie jest dostępna ta aplikacja w moim kraju to też wina tego, że nie udostępnili ? Czy ten telefon jest #!$%@?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mlichal: raczej tak. Muszą włączyć asystenta dla Twojego konta Google. Ale jak włączą, to powinien zainstalować się sam w aplikacji Google (tym, co wyskakuje jak się przytrzyma przycisk Home)
  • Odpowiedz
@carlosglog: chciałem zainstalować właśnie tego asystenta :)
@Binnion: właśnie jak powiem ok google to i tak mi wyszuka/włączy nawigacje tam gdzie chce/włączy piosenkę na spotify, ale asystenta nie mam i dlatego myślałem że coś trzeba pobrać dodatkowo
  • Odpowiedz