Wpis z mikrobloga

Odnośnie ostatnich wydarzeń wokół śmierci Pawła Adamowicza naszło mnie kilka myśli.
Wszędzie widzę tylko oskarżenia, kto jest za to odpowiedzialny, jak do tego doszło, czy to PiS, czy totalna opozycja odpowiada za śmierć prezydenta. Druga grupa ludzi to ci, którzy piszą, żeby w końcu przerwać tę falę nienawiści, i że teraz nie miejsce na polityke, ale jednocześnie wtrącają swoje oskarżenia na PiS/PO tylko w bardziej wyrafinowanej formie. Trzecia grupa to ci którzy nawołują do chwilowej refleksji i zaprzestania oskarżeń. I to jest ta najmniejsza grupa.
A teraz do sedna. Patrząc na te wszystkie oskarżenia dochodzę do wniosku, że to nie politycy są odpowiedzialni za tę zbrodnię i ogólnie za fale nienawiści, która toczy się w tym kraju od dobrych kilku lat. Zachowania polityków to odzwierciedlenie społeczeństwa. To duża część elektoratu, z każdej strony sceny politycznej wywołuje to zjawisko. Polityka z roku na rok traci na rzeczowości, na merytoryce, a liczy się tylko to kto głośniej krzyczy, kto kogo "masakruje", ludziom się to podoba, chcą tego. Dlaczego PiS i PO napuszcza się wciąż na siebie? Tylko ze względu na elektorat. Dla wyborcy PiSu nie możliwy jest kompromis z PO i odwrotnie, bo jak można się dogadywać z tymi niemcami/faszystami? Ta tragedia jest jakby kulminacją tego dziadostwa, które rozwijało się coraz bardziej w naszym społeczeństwie, i co za tym idzie na scenie politycznej. I to mnie najbardziej dołuje. Ten pogłębiający się podział społeczeństwa ze względu na polityke. Sam widze rodziny, które są ze sobą skłócone przez poglądy polityczne, brat z rodziną nie przyjeżdza to siostry bo ta jest lewaczką/prawakiem. Polskie społeczeństwo sięgneło dna.
#polityka
  • 3
  • Odpowiedz
@luk96: Dużo tekstu. Przeczytałem tylko ostatnie zdanie i powiem ci, że gówno prawda. To, że Polacy dają się ruchać i do tego sami wystawiają dupę jeszcze o niczym nie świadczy.
  • Odpowiedz
@izkYT: Co to znaczy, że Polacy dają się ruchać? Sorry, ale #!$%@? mnie takie gadanie "Polacy cały czas ruchani w dupę", bo to jakby całkowicie zdejmuje z nas jako społeczeństwa jakąkolwiek odpowiedzialność i zrzucanie wszystkiego na tych złych polityków, którzy nas ciemiężą.
  • Odpowiedz