Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery #informatyka #laptopy

Siema mirki, mam do was pytanko, bo ostatnio zauważyłem spadek wydajności w grach (które wcześniej działały dobrze) i zacząłem monitorować temperatury, ku zdziwieniu procesor osiąga bardzo wysokie temperatury, średnio w #bf5 jest ok. 95 C natomiast max nawet do 100 C. Nie wiem jak zbić te temperatury, bo raczej na dłuższą mete będzie lipa z wydajnością.
Troche specyfikacji:
Laptop HP Omen, i7 7700HQ, GTX 1050 TI, posiadam podkładke chłodzącą ABB cooler Ventus (wydaje się spoko)
Zakupiłem go w sierpniu, więc pasta powinna być jeszcze dobra (tak mi się wydaje) i raczej opcja zakurzenia też odpada, bo go rozebrałem (tylko tylna klapa) i było czysto, nie chce dalej grzebać fizycznie bo jeszcze na gwarancji jest.
Dodam, że ostatnio jeszcze zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej oraz bios. Jakieś pomysły na zbicie temperatury?
Edit: fotka dla wglądu z HWMonitor
Krecik112 - #pcmasterrace #komputery #informatyka #laptopy

Siema mirki, mam do was...

źródło: comment_HVUPOBMiH03sxFplqRmBqsx8PP4DDXAv.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@TS050: zaraz sobie googlne gdzie to zmienić i sprawdze
@mikomc: @Konsyriusz: @mikomc: @Resuscytacja: rozważam opcje nałożenia nowej pasty, ale nie wiem jak to wyglądam z dostępem do procka, a nie chce za dużo rozkręcać, bo laptop jeszcze jest na gwarancji i nie chce potem problemów, że nie uznają czy coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Krecik112 na bank stracisz gwarancję jak rozkrecisz, o ile mnie pamięć nie myli chyba że #!$%@? modele to musisz całego wybeszyc ;/ więc albo oddaj na gw ale do jakiegoś dobrego serwisu co Ci to zrobią tak że sladu nie będzie rozkręcania
  • Odpowiedz
@TS050: z poradą "tam gdzie wyłączasz hibernacje" w życiu bym nie trafił xd
Ale spoko dałem rade, zaraz sobie przetestuje, czy to coś pomogło, jak nie to po prostu oddam do serwisu, żeby świeżą pastę nałożyli ;)
  • Odpowiedz
@TS050: nie wiem o co chodzi, ustawiłem za twoja radą to 99% maksymalnej wydajności procka i przez godzine grania miałem średnio 15-20 C mniej
Jak wiesz o co tu chodzi to możesz wytłumaczyć ;p
  • Odpowiedz
@damian_co_dalej: @TS050: widocznie w bf5 nie jest potrzebny tryb turbo bo procek i tak działa sobie na 60-70%
A nie mam teraz gry bardziej wymagającej.
Aczkolwiek mam eu4 i hoi4 oraz niedawno kupiłem sobie divinity orginal sin 2, więc zobacze czy procek będzie dawał rade bez turbo, ale i tak go dam do serwisu, żeby paste nałożyli.
Dzięki mirki za pomoc ;)
  • Odpowiedz