Wpis z mikrobloga

Sezon na #katar i chore #zatoki w pełni. Ból gardła, przeziębienie, infekcje, a nawet niektóre dolegliwości bólowe można zmniejszyć, a czasem całkiem zlikwidować stosując... #olejkieteryczne i to wcale nie tylko do inhalacji ;-) a także ksylitol i glicerynę. Brzmi może egzotycznie i ezoterycznie, a jest proste, przyjemne i skuteczne. I dla większości osób bezpieczne. Olejków używam od 1,5 roku i coraz bardziej intensywnie, bo wciąż zaskakuje mnie ich skuteczność. Chociaż nie powinna ;-) Swoje eksperymenty i przepisy na konkretne zastosowania opisałam tutaj. Jeśli macie jakieś doświadczenia z zastosowaniem olejków na różne problemy zdrowotne, to dajcie znać w komentarzach!

#zdrowiepaleo #zdrowie #aromatoterapia
Z.....o - Sezon na #katar i chore #zatoki w pełni. Ból gardła, przeziębienie, infekcj...

źródło: comment_LOhwseRjfS31x98GZeYD3mgRyXy1yAy4.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@farmaceut: no, ja jestem zachwycona ich składem, właściwościami, różnorodnością zastosowań, skutecznością i generalnie prostotą użycia. a poza tym pięknie pachną i jeszcze można sobie zrobić masaż, więc dla mnie bajka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ZdrowiePaleo: Ostatnio zacząłem stosować i muszę stwierdzić, że działają, ale w moim przypadku czegoś brakowało, po prostu olejki to było za mało. Płuczę zatoki roztworem soli i następnie stosuję inhalację olejkiem. Bardzo pomaga, zwiększyła się drożność nosa plus nie jestem tak zmęczony jak wcześniej z racji zapalenia zatok.
  • Odpowiedz
@TheDudee: czyli nie stosujesz miejscowo, a inhalujesz ;-) miejscowo, to jest wtedy, kiedy olejek (prawie zawsze w rozcieńczeniu) stosujesz, wcierając w skórę. ja najczęściej przy katarze stosuję taki olejek, smarujac okolice nosa (mozna w ogole wysmarowac wszystkie zatoki - zobacz sobie na jakims zdjeciu z neta, gdzie dokladnie sa wszystkie zlokalizowane - nie tylko czolowe), ewentualnie skronie, szyje, klatke (jak to tez opisalam w poscie na blogu). ale niektorzy specjalisci
  • Odpowiedz