Wpis z mikrobloga

przed chwilą podali: trzymiesięczny areszt dla Miłosza S. To on projektował escape room w Koszalinie

Tylko nie potrafię zrozumieć czemu go aresztowali?

Jak dodał, sąd podejmując decyzję o areszcie dla mężczyzny wziął pod uwagę dwie przesłanki: potrzebę prawidłowego zabezpieczenia toczącego się postępowania oraz zagrożenie surową karą.


Jakie są zarzuty? Że źle zaprojektował.
Ile mu grozi? Nie wiem.
Z jakich artykułów go oskarżają? Nie wiem.
On projektował czy też wykonywał lub nadzorował budowę? Nie wiem.
W jaki sposób może dokonywać manipulacji przy śledztwie? Nie wiem. Obstawiam, że nie może. Materiał dowodowy jest zebrany więc, co on teraz może zrobić?

Mam wrażenie, że kolesia posadzili, bo medialne. A nie bo trzeba.

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24339348,sad-trzymiesieczny-areszt-dla-milosza-s-to-on-prowadzil-escape.html

#escaperoom
  • 9
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JessPinkman: Współczuję mu, popełnił głupi błąd, można mu zarzucić brak wyobraźni i niedbalstwo, ale przecież to sie stało nieumyślne. A że sprawa rozgłośniona na cały świat to pewnie posiedzi dłużej niż niejeden gwałciciel
@NacpanaKislem: dokładnie takie komentarze zamieszczam. Biedronka ma blokowane drzwi ewakuacyjne i wszyscy mają to gdzieś - łącznie ze strażą.
Też mu współczuję. Również rodzinom. Wiadomości są podawane w tak chaotyczny sposób, że nawet nie umiem zrozumieć co się tam stało. Czad? Pożar? Media w Polsce mają naprawdę żenujący poziom.
@JessPinkman: ".... Usłyszał zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci osób, które zginęły w pożarze..." takie ma zarzuty, ale tlumaczenie że sankcja jest potrzebna, bo będą dalsze czynności procesowe jest trochę z dupy.
@Szaku69: to co Ty zacytowales to slowa nie wiem czyje natomiast przesłanki zastosowania tymczasowego aresztu są w postanowieniu. Znasz jego treść? Ja też nie. To po co zabieracie głos.