Wpis z mikrobloga

Jeszcze o Koszalinie. Taki jest efekt promowania działalności gospodarczej jako idealnej drogi dla młodych ludzi. „Zostań swoim szefem”..
Kapitałem nie dysponują, wiec chcą z gowna bicz ukręcić. I mamy efekty. Osobiście uważam że dodatkowo do odpowiedzialności powinna zostać pociągnięta „mamusia” (czy ktokolwiek inny) na którą ta działalność wisiała w rejestrach. Dorosła i równie nieodpowiedzialna.

Zapominacie że DG to nie tylko profity, ale też znacznie większa odpowiedzialność. Zdecydowanie przerasta niektóre 24 letnie, niedojrzałe osóbki.

#koszalin #escaperoom #dzialalnoscgospodarcza #takaprawda
  • 16
@motaboy: liczyli na szybki zysk. Ładna strona z jakiejś templatki, pokój wynajęty i zrobiony po taniości, jeden pracownik. Inwestycja pewnie po miesiącu się zwraca (jeśli nie wcześniej) a dalej odcinasz kupony. Działalność założona jeszcze na babcie (jakieś ulgi podatkowe).

Rekiny biznesu, lwa mać.
@motaboy: skąd wiesz czy nie przynosił zysków na tyle wysokich by opłacić ZUS? Moze właśnie minimalizował przez to wydatki by te zyski maksymalizować. Mial escape roomy w Koszalinie, poznaniu i słyszałem że może w jeszcze jednej miejscowości.
@Cineczeq: Nie wiem. Twierdzę że rolą państwa jest dopilnować żeby w ten sposób nie dało się postępować. Jest to szkodliwe dla ogółu społeczeństwa.
Tym bardziej że jest ulga dla nowopowstających DG. Jeśli po tym roku czy dwóch nadal nie daje rady placic składek, to niech lepiej wraca na rynek pracy. Rolą państwa jest to ukierunkować w ten sposób.
@Cineczeq: Tego nikt nie zrobi. Rozważanie takiego rozwiązania jest raczej jałowe. Zreszta pacta sunt servanda. Podatki na istniejące emerytury i tak musielibyśmy placic latami. Powiedzmy że OFE były krokiem w tym kierunku - i tak je zrabowano.
Tak czy siak poruszamy się w takim a nie innym reżimie prawnym.
Osobiście wydaje mi się że momentami wystarczyłby prostu przepis - „nie wolno prowadzić DG za kogoś” i informowanie o sankcjach „mamusie i
@motaboy: co to ma w ogóle za związek? Czyli młodzi bez kapitału mają lecieć do tyry od 7 do 15 bo Ty tak robisz? Nie mowię, ze pochwalam druciarstwo, ale wielu z pieniędzmi też robi na odpier...l to raczej kwestia człowieka. Zajechałeś tutaj jakimś popierniczonym światopoglądem i wrzuciłeś wszystkich młodych do jednego worka sugerując że powinni wybrać etat. I że brak pieniędzy powoduje takie wypadki? Koleś nie wiem co ty bierzesz...
@motaboy: OFE zrabowano? Chlopie wypowiadasz sie na sprawy o ktorych nie wiesz. Zwyczajnie przeniesiono pieniądze z jednego miejsca na drugie żeby nie powiększył się stosunek długu publicznego do pkb przez co rząd PO nie musiał wprowadzać procedury bezpieczeństwa, która wymagała zaprojektowania budżetu bez deficytu w następnym roku. Ludzie nie wierzcie w to co on pisze bo udaje mądrego inteligentnymi wpisami ale to czyste bzdury. #flepiarz