Wpis z mikrobloga

Mirki pomożcie,
Mam windows 10 pro i od wczoraj nie mogę połączyć komputera z siecią za pomocą kabla ethernetowego. System po prostu go nie widzi, wifi działa normalnie. Próbowałem wszystkiego, włączania i wyłączania karty sieciowej, przepinania kabla pod różne porty (kabel sprawny, z ps4 i innym laptopem działał normalnie), przeinstalowywania sterowników karty, resetowania wszystkich połączeń w ustawieniach windowsa oraz w wierszu poleceń... Windowsowskie rozwiązywanie problemów oczywiście gówno daje i mówi tylko, że kabel jest niepodłączony. W necie widzę, że sporo osób ma ten problem, ale któreś z powyższych rozwiązań zazwyczaj działa, ja natomiast walę głową w ścianę. Są jeszcze jakieś inne możliwości ?

#informatyka #systemyoperacyjne #windows10
  • 14
  • Odpowiedz
@MrAndy: Ona się właśnie chyba w ogóle nie świeci, niezależnie czy coś jest podłączone czy nie. W każdym razie wszystko podłączone (oczywiście oprócz mojego laptopa) działa. Napisałem, że świeci "słabo", ale to chyba ze względu na fakt, że ta nad nią świeci się normalnie, głupi jestem :P
  • Odpowiedz
@thefword: Nie mam nawet podejrzeń w czym leży problem, obstawiałbym że w Windowsie. Mogę dodać, że wszystko wczoraj jeszcze było okej, grałem w multiplayer, aż nagle połączenie się zerwało i zaraz wróciło, tylko że potem internet szedł już tylko z wifi, tak jakbym kabel ethernetowy odpiął.
  • Odpowiedz
  • 0
@MrAndy EDIT zrestartowałem go jeszcze dwa razy tym przyciskiem na wykałaczkę i tym razem magicznie załapał. Nie mam zielonego pojęcia w czym leżał problem, ale wychodzi na to, że trzeba skrupulatnie restartować router, komputer i przepinać kable z portu w port :P Serdeczne dzięki za pomoc mirku, wesołych świąt i jak najmniej problemów natury komputerowej!
thefword - @MrAndy EDIT zrestartowałem go jeszcze dwa razy tym przyciskiem na wykałac...

źródło: comment_Gsyo5ip8mws1EYvOA2bjFPFB3YlZx0UC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz