Wpis z mikrobloga

Czy taka komunikacja jak na załączonym obrazku jest możliwa? Chodzi o to że gdy wcisnę klawisz na klawiaturze informację otrzymuje zarówno mikrokontroler jak i komputer. Domyślam się że takie połączenie od samego początku to nie jest dobry pomysł, bo przy handshake z dwoma hostami wszystko powariuje, jednak co gdyby uC przeczekał kilka sekund aż klawiatura w spokoju wymieni się pakietami z komputerem, a następnie działał jak analizator stanów logicznych tylko z wykorzystaniem gotowej biblioteki USB OTG, czy takie coś ma szansę się udać?
Nie mam wszystkich komponentów żeby to przetestować, a nie wiem czy celować w #stm32 z 1x USB czy może jednak 2x USB (takich chyba na próżno szukać w płytkach Nucleo i Discovery), bo wtedy wystarczy że jeden port działa jako host i pobiera dane z klawiatury, następnie drugi przedstawia się komputerowi jako urządzenie HID i kopiuje wszystkie akcje z portu OTG
#elektronika #mikrokontrolery
morsisko - Czy taka komunikacja jak na załączonym obrazku jest możliwa? Chodzi o to ż...

źródło: comment_FMHLGhX1TSJRsjsojlLXjk7HYbHQZwi1.jpg

Pobierz
  • 7
@Feargan: No to właśnie to jest chyba ta moja propozycja rozwiązania z 2x USB, chyba że uC będzie przesyłał wszystkie pakiety które wysyła klawiatura blokując jednocześnie odpowiedzi od komputera wierząc że inicjalizacja klawiatury z uC zgra się w czasie i będzie wyglądała identycznie jak ta z komputerem, ale to chyba nie brzmi dobrze
@morsisko: najlepiej wszystko puszczać dalej w obie strony bez zmian, IIRC komputer oprócz oczekiwania na odpowiedź z inicjalizacji, wysyła też kilka poleceń konfiguracyjnych, na które oczekuje odpowiedzi ack
@Feargan: Ale wtedy klawiatura otrzyma dwa pakiety inicjalizacyjne, jeden od komputera drugi od USB OTG mikrokontrolera, jeżeli zablokuję pakiety od OTG uC to przypuszczam że dedykowana biblioteka stm32 nie będzie działała poprawnie, ale mogę się mylić, stąd ten post
@morsisko: Pierwsza rzecz to pull-up na D- chyba, będzie za mocny, druga, to jak po handszejku uC ma zrobić handszejk z czymkolwiek jak wtedy zepsuje konfigurację międzymordzia klawiatury z PC? Chyba, że uC ma tylko słuchać, to być może się uda ale wątpię. Próbuj.