Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ktoś może potraktuje to jako zarzutkę, ale mam problem. Jeden z tych "pierwszego świata".

Chcę zbudować dom. Fajny, duży, luksusowy dom. Szukając inspiracji trafiałem na kanały takie jak ten https://www.youtube.com/channel/UC03D3dZQBldrUflBQ6nAjRg/videos?view=0&sort=p&flow=grid na którym domy są w kosmicznej cenie. Jednak prawda jest taka, że ceny tych domów windują najdroższe lokalizacje (najczęściej usa, california) i często niepotrzebny przepych przy wykończeniu. Sama architektura mi się podoba, ale nie muszę mieć żyrandola za 3 miliony dolarów.

Powiedzmy, że budowa czegoś podobnego w PL mieści się w moim budżecie. Problem w tym, że ważnym elementem takich domów jest otoczenie i widoki (najlepiej na panoramę miasta). Nie sztuka kupić na wsi hektar działki i prezentować się w okolicy jak raper oblepiony złotymi łańcuchami.

Tu gdzie teraz żyję nie ma takich lokalizacji. Nie istnieją. Szukałem inspiracji szukając na otodom i sortując od najdroższych, ale na takim listingu oczy mi krwawią :P https://www.otodom.pl/sprzedaz/dom/?search%5Border%5D=filter_float_price%3Adesc

To tylko pokazuje jakim "kiczowatym" społeczeństwem jesteśmy. Przykłady:
https://www.otodom.pl/oferta/rezydencja-2014-r-ID2UCIf.html
https://www.otodom.pl/oferta/dom-595-m-warszawa-ID24YJT.html
https://www.otodom.pl/oferta/dom-1-100-m-konstancin-jeziorna-ID33ZWq.html
https://www.otodom.pl/oferta/unikatowa-posiadlosc-niedaleko-bydgoszczy-ID3MPYE.html

Wieś tańczy i śpiewa. Podziwiam jeśli ktoś jest w stanie wyłożyć tyle za te nieruchomości nawet jeśli 99% ich wartości miałaby stanowić działka.

No więc - czy ktoś z Was kojarzy fajne miejsca w Polsce gdzie:
- są wolne działki i są tam inne domy, a nie puste pola;
- jest z działki bardzo ładny widok, najlepiej na panoramę miasta, ale morze/góry też mogą być;
- jest blisko do jakiegoś sensownego miasta (szkoła dla dzieci);

Interesuje mnie tylko nasz kraj. Mam pasujące lokalizacje, ale w Hiszpanii. Niestety dzieciaki niedługo idą do szkoły. Chcę, żeby uczyły się w Polsce więc zostajemy tu. M.in. dlatego nie ograniczam się do żadnej lokalizacji (byle PL) bo w obecnym miejscu jeszcze nic nas nie trzyma.

Z góry dzięki za pomoc. Z tego co kojarzę to dość fajnie ogarnięte mają to bracia Koral https://www.google.com/maps/@49.6794097,20.6704464,390a,35y,39.25t/data=!3m1!1e3 ale jeździłem po okolicy i nie do końca o takie widoki/otoczenie mi chodzi.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 17
  • Odpowiedz
Szukałem inspiracji szukając na otodom i sortując od najdroższych,


@AnonimoweMirkoWyznania: Dziwne podejście. Ludzie którym zależy na tym eleganckim widoku raczej nie stawiają NAJDROŻSZYCH domów, bo te najdroższe, jak ci bracia koral to jakaś umysłowa cyganeria i czegoś takiego jak widok nie są w stanie pojąć.
  • Odpowiedz
OP: @graf_zero: Szukałem od najdroższych w poszukiwaniu lokalizacji. Zakładam, że dom za 300 tys nie będzie w wyjątkowym miejscu. Wzorem domów z kanału, który wkleiłem gdzie koszty budowy to pewnie z 20% kosztów całości. Nie szukałem tu gotowych domów, temat projektu i wymagań w tej kwestii mam już wstępnie ogarnięty.

@ChuckFasola: @warstwowy_kabel: Gdzie pisałem o 16 mln? Ale nawet jeśli to dlaczego mam tu nie pytać? Szukam działki/lokalizacji/fajnego miejsca. Dobrym miejscem na pytanie o to jest strona gdzie są ludzie z każdego zakątku kraju i może coś kojarzą. Sam nie dam rady zjeździć całej Polski w poszukiwaniu czegoś wyjątkowego.

@taktoto: Od czego firmy? Nie szukam usług agencji nieruchomości. Moja sytuacja jest dość wyjątkowa bo szukam w całym kraju. Mam teraz napisać maila do każdej agencji nieruchomości z miast powiatowych i wojewódzkich z pytaniem o działki? 90% odpisze mi z byle czym (przerabiałem temat), reszta coś podrzuci, ale i tak będzie to wymagało masy dodatkowego
  • Odpowiedz
Po prostu liczyłem na odpowiedzi w tylu: "Na północ od Pcimia Dolnego jest fajne miejsce, stoi tam kilkanaście ładnych domów i widziałem wolne działki z rewelacyjnym widokiem na panoramę wioski. Miejsce jest spoko, niedaleko szkoła a w odległości spaceru 5 biedronek i 17 lidlów.".


@AnonimoweMirkoWyznania:

I to wykop miał zorganizować?
I nawet gdybyś to usłyszał, że to fajna działka, to co - pojechałbyś i zobaczył czy widok i okolica cię satysfakcjonują? No chyba #!$%@?
  • Odpowiedz
OP: @taktoto: Zrozum, że ogarnięcie multum agfencji na terenie całego kraju to pewnie z dodatkowe 2 etaty przez miesiąc. Agencja mi rzuci działki w Konstancinie czy w Sopocie i zapomną o sprawie. Szukam czegoś nietypowego.

I nawet gdybyś to usłyszał, że to fajna działka, to co - pojechałbyś i zobaczył czy widok i okolica cię satysfakcjonują? No chyba #!$%@? nie :D

@graf_zero: No właśnie pojechałbym. Wcześniej obczaję sobie info w googlach a potem w auto i do oglądania. Dlaczego nie?

Nie zgłoszę się do agencji dla bogatych bo nie jestem bogaty. Szukam całkiem innej usługi. Nie chcę, żeby ktoś mi robił zdjęcia działek. Chcę, żeby ktoś rzucił, że "Kojarzę, że w okolicach LA jest spoko dzielnica - hollywood hills. Pogooglaj sobie". Serio mam po takie info angażować
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania bierzesz jedną i ona ogarnia wszystko co trzeba. Nawet zagraniczna ogarnie ci to na terenie Polski. Będzie kosztowało niemało, ale swój czas raczej cenisz.

Ze swojej strony, to nie polecam gór i morza.
  • Odpowiedz
Kiedy ja piszę to samo tylko mam na myśli cały kraj i miejsce na trochę droższy dom t


@AnonimoweMirkoWyznania: Bo opcja "cały kraj" to bardzo szeroki zakres, a jednocześnie wymogi co do parametrów działki - wysokie. Więc 99% propozycji z netu odpadnie.

To tak jakbym szukał mieszkania w dowolnym mieście wojewódzkim, w budynku z lat 1890-1920, z windą i oryginalna stolarka i 1000m od muzeum.
To trudniej będzie znaleźć niż
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania

4 mln EUR to w przeliczeniu jest ok 13-15 mln złotych w zależności od kursu + podatki etc. Itp.

Nie.. Osoba posiadająca taki majątek idzie do doradcy nieruchomości, agentów czy innych firm się w tym specjalizujących a nie pyta się na wykop.pl czy warto taki dom kupować. Ja bym tutaj się nie zapytał o to jaki blender sobie kupić, a gdzie mówimy o domu.
  • Odpowiedz
ze spokojem możesz wrzucić temat większej agencji, która ma oddziały w wielu miastach lub nawet mniejszej agencji, która ich nie ma. Biura nieruchomości ze sobą współpracują nawet międzymiastowo - Ty nic nie będziesz musiał ogarniać, zajmą się kompleksowo Twoim tematem i znajdą Ci wymarzony adres.
  • Odpowiedz
OP: @graf_zero: @taktoto: Ja o jednym Wy o drugim :). Nie szukam osoby, która mi za free zrobi research na cały kraj i podrzuci gotowe rozwiązania na tacy. Po prostu każdy z nas zna fajne miejsca w swojej okolicy. Nie zawsze są to miejsca oczywiste dla agencji nieruchomości. Tyle. Liczyłem na to, że ktoś powie, że tam gdzie żyje jest spoko i żebym sobie zerknął na okolicę na streetview i jak mi się spodoba to wsiadam w auto i jadę. Nic więcej. Nie chcę, żeby mi ktoś szukał konkretnych działek. Nie obchodzi mnie to na tym etapie.
Do agencji się odezwę jak będę wiedział gdzie i czego chcę.

Bo opcja "cały kraj" to bardzo szeroki zakres, a jednocześnie wymogi co do parametrów działki - wysokie.

Jak wysokie? :) Wymieniłem tylko 3 aspekty, niżej sam siebie cytuję. Własnie chodzi o to, że nie szukam jeszcze kopnrketnej działki tylko okolicy spełniającej te wymogi. Jak wybiorę okolicę to zajmę
  • Odpowiedz
OP: @graf_zero: @taktoto: Ja o jednym Wy o drugim :). Nie szukam osoby, która mi za free zrobi research na cały kraj i podrzuci gotowe rozwiązania na tacy. Po prostu każdy z nas zna fajne miejsca w swojej okolicy. Nie zawsze są to miejsca oczywiste dla agencji nieruchomości. Tyle. Liczyłem na to, że ktoś powie, że tam gdzie żyje jest spoko i żebym sobie zerknął na okolicę na streetview i jak mi się spodoba to wsiadam w auto i jadę. Nic więcej. Nie chcę, żeby mi ktoś szukał konkretnych działek. Nie obchodzi mnie to na tym etapie.
Do agencji się odezwę jak będę wiedział gdzie i czego chcę.

Bo opcja "cały kraj" to bardzo szeroki zakres, a jednocześnie wymogi co do parametrów działki - wysokie.

Jak wysokie? :) Wymieniłem tylko 3 aspekty, niżej sam siebie cytuję. Własnie chodzi o to, że nie szukam jeszcze kopnrketnej działki tylko okolicy spełniającej te wymogi. Jak wybiorę okolicę to zajmę
  • Odpowiedz