Wpis z mikrobloga

Od kilku dni mam problemy z resetami komputera podczas grania. Przed chwila chciałem odpalić komputer i dupa, pierw jakoś cicho kręcił i po chwili zgasł i zero reakcji na przycisk power, otworzyłem obudowę nie widzę żadnych zmian wizualnych poza tym ze nie swieci się dioda na płycie głównej. Komputer ma 3 miesiące wiec wszystko jest na gwarancji pytanie tylko co może być problem zasilacz czy płyta siadła? #hardware #komputery #informatyka #pcmasterrace
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@el3m3nt: o ironio jak 5 lat na takim jechałem to nigdy się nic nie działo, teraz miałem be quieta... komputer na morelach kompletowałem
  • Odpowiedz
@stresS :D Ja mialem wlasnie zestawik z allegro i przy wiekszym obciazeniu lubil #!$%@? bluescrena albo restart a o dziwo zasilacz mial zapas mocy, po wymianie zasilacza smigal jak ta lala
  • Odpowiedz
@stresS: Właśnie chciałem zasugerować, abyś podłączył wszystko na nowo. Upewnij się, że połączenia są solidne, płyta przykręcona tak jak trzeba, wszystko na "swoim miejscu". Tak czy inaczej powinieneś też posprawdzać zasilacz miernikiem. Chodzi o poziom napięć podczas obciążenia. Przydatny może być też watomierz (miernik zużycia energii wpinany w gniazdko). Mógłbyś przeanalizować jaką moc maksymalnie pobiera Twój zestaw puszczając testy OCCT i jak to się ma do parametrów tego beQuieta.
  • Odpowiedz
@balrog84: myślę, że tu może właśnie chodzić o te napięcia, no bo gdyby coś było uszkodzone, to komputer działałby z gorszą wydajnością lub coś by w ogóle nie działało, a tu po tych resetach wszystko chodzi jakby się nic nie wydarzyło
  • Odpowiedz
@stresS: A Ty składałeś czy kupiłeś gotowy podłączyłeś do prądu i tak działał? Pytam bo skoro przepiąłeś go i pomogło, to może też sugerować jakąś niedoróbkę przy montażu, mogło się coś poluzować, co powodowało problem. Prawdopodobnie zasilacz lub płyta się zresetowała po zdjęciu kabli i to pomogło. Jak pod obciążeniem? Proponuję OCCT mu zapakuj i zobacz jak gada. Mógłbyś napisać konfig -> proc + grafika i liczba dysków?
  • Odpowiedz
@balrog84: nie, kupiłem już wszystko złożone, jedyne co dokładałem, to dysk SSD i zainstalowałem system, a teraz jedyne co odpiąłem to kable i ramy wsadziłem do innych slotów, poza tym dociśnałem kable zasilające, które wydaje mi się, że i tak były dobrze podpięte, poza tym to dziwne, że taki problem wychodzi 3 miesiące po zakupie, a nie na początku, jestem przekonany, że komputer był solidnie i profesjonalnie złożony, kable uporządkowane
  • Odpowiedz
@balrog84: ᴄᴘᴜ: ᴀᴍᴅ ʀʏᴢᴇɴ 3 1200
ɢᴘᴜ: ᴍsɪ ɢᴇꜰᴏʀᴄᴇ ɢᴛx 1050 ᴛɪ
ᴍᴏᴛʜᴇʀʙᴏᴀʀᴅ: ᴍsɪ ʙ350M ᴘʀᴏ-ᴠᴅʜ
ʀᴀᴍ: ʜʏᴘᴇʀx ғᴜʀʏ ᴅᴅʀ4, 8ɢʙ
ssᴅ: 120ɢʙ kingstona
ʜᴅᴅ: 500ɢʙ
  • Odpowiedz
@stresS: Generalnie test Supply to jest już konkretne danie w dupę zasilaczowi, możesz zacząć od GPU, zwykle gdy grasz to poziomy obciążenia są niższe niż w OCCT. Nie katuj go tam aż tak mocno, ale zobacz czy wszystko stabilne przez te 2-3 minuty. Ta konfiguracja jest OK, dobrze dobrany zasilacz: https://outervision.com/b/gpEm9m
  • Odpowiedz
@stresS: Jak chcesz to wrzuć tu, ale bardziej chodzi o to czy komputer Ci się się nie zrestartował, bo to wskazywałoby na problemy. Jeśli nic się nie wydarzyło, to przynajmniej na razie masz spokój.
  • Odpowiedz
@balrog84: zastanawiam się czy problemem nie jest jakaś aktualizacja windowsa 10 lub sterowników od grafiki, wygrzebałem takie coś panelu sterowania: karnel-power-error-41 i BugcheckCode 307 inny ma zaś dopisek BugcheckCode 278
  • Odpowiedz