Wpis z mikrobloga

@zethaer: spoksik, tylko zacząłem robić od 4 dnia i teraz musze gonić. To że przed 6 musze wyjść z domu nie ułatwia uzyskania spoko wyniku.
jakby ktoś się nudził to zauważyłem ze można zrobić poprzednie lata 2015-2017
@zibizz1: hmm, późniejsze zadania też starałem się rozwiązywać ale generalnie szybko się zniechęciłem bo spodziewałem się raczej lajtowych zagadek a nie ciężkiej pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie wiem jak to wygląda u przeciętnego programisty, ale taki noob jak ja musi poświęcić nawet z 2-3 godziny na rozwiązanie
@zethaer: Mozna sobie zerknać ile czasu potrzebuja najlepsi, to dobry benchmark jak duzo potrzeba czasu na konkretny dzień. W 2017 do 6 dnia najlepsi potrzebowali do 3 minut, dzień 7 to juz było 10 minut. Dlatego pewnie wtedy zrezygnowałeś:). W tym roku dziś tez rekordowy dzień ~9minut. A do 5 było ponizej 4minut. Poprzednie dni spokojnie się wyrabiałem w ok 15-20 a dziś brakło mi 30

Dziś dodali takie info właśnie,
@zethaer: te dzisiejsze zadanie jak sprawdzić czy dany punkt jest infinity? wyznaczanie otoczki wypukłej na punktach i szukanie tych w środku czy co? Można to jakoś łatwo ogarnąć?

edit: jeszcze taki pomysł: jak jest macierz tych tych literek N x N, to zrobić macierz N+10 x N+10, wypełnić ją tym samym algorytmem i zobaczyć dla których literek (współrzędnych startowych) ilość pół się zwiększa (rosną w nieskończonośc), chociaż też nie wiem, czy
@Lewo: ja sobie zrobiłem 2 wymiarowa tablice, i w każde pole wrzuciłem odleglość do najbliższego punktu i ID tego punktu. Następnie zignorowałem wszystkie ID które znajdowały się na krawedziach tablicy.
Następnie zignorowałem wszystkie ID które znajdowały się na krawedziach tablicy.


@Lewo: Tak, jak @zibizz1 pisze.

Zakładając jako planszę powierzchnię obejmującą wszystkie punkty z listy, jeśli dany punkt ma najbliżej do któregokolwiek miejsca na krawędzi planszy, to będzie infinity, bo będzie miał również najbliżej do pół dalej za zdefiniowaną granicą planszy.
@zakopiak: a mam jeszcze pytanie, czy dobrze zrozumiałem. Każde pole to suma odległości do wejściowych koordynatów. Szukamy pola z najwyższą wartością poniżej 10000?

edit: chodzi o drugą część